renovating.co.il

מחירון חומרי בניין - חלק שני
אם לא סיימתם את השיפוץ, הנה החלק השני של מחירון חומרי בניין


חומרי בנייה משמשים במגוון של שימושים, חלקם אפילו יומיומיים למדי, ולאו דווקא שמורים לשיפוצי ענק או פרוייקטי בנייה גרנדיוזיים.
בשורות הבאות נביא את השימוש והמחיר של כמה קבוצות חומרי בנייה נפוצות, וגם היתרונות והחסרונות של אותם חומרי בנייה.


אבני הבניין של חומרי בנייה
חומרי בניין
כפי שוודאי כל מי שהתעניין בנושא הבין, בישראל של המאה ה21 אבני בניין הן בכלל לא אבנים, ובמקרים רבים אפילו לא מדובר במחצבים. אבן הבניה הנפוצה ביותר בישראל היום היא הבלוק החלול, ולאחריה הבטון היצוק והאיטונג, ורק לאחר מכן (בסדר יורד) פתרונות גבס ופלאסטיק, עץ, אלומיניום ועוד. הבלוק הישן והטוב, העשוי תערובת של איטונג, חצץ ועוד כמה מיני ירקות, זכה לפופולריות הרבה שלו לא בכדי.

מדובר בפתרון מצויין לבודד את המבנה מרעש וחום (או קור) מחד, אבל לשמור על משקל מבנה נמוך (מה שמאפשר חיסכון בחומרי בניה, חפירת יסודות וכו'). מאידך. הבלוקים באים במגוון גדלים (10-40 ס"מ אורך, כמה עשרות ס"מ עובי ועומק), צורות (ישר, Uועוד) וחורים, ומחירם (תלוי בגודל ובכמות ההזמנה) נע בין 3 ל8 שקלים ליחידה.

יציקת הבטון זולה יותר כאשר מדובר בפתרונות תעשייתיים בהיקף גבוהה (פרוייקטי בנייה גדולים וכו'), אולם בבניינים פרטיים ושיפוצים בדרך כלל מדובר בהשקעה גדולה מידי עבור התוצאה. בלוקי איטונג, שהם בלוקים רציפים וקלים הרבה יותר (שימו לב! לא מתאימים לכל העומסים!) נעים בין 8 ל20 ש"ח ליחידה (שוב, לפי גודל וכמות הזמנה).


חומרי בניין לריצוף - מרצפות, אריחים

בקטגוריה זו קיימים ללא גוזמא מאות סוגי חומרי בניין, הנבדלים ביניהם בצורה משמעותית. גם בלא להזדקק לפתרונות ריצוף "אקזוטיים" כמו פרקטים, PVCוכו', סוגי האריחים נבדלים מאוד זה מזה לפי גודל האריח, שיטת הריצוף והגימור, ומחירם לאריח נע בין 35 לבין 400 שקלים למ"ר ויותר. מחיר הדבקים לאריחים וחומרי הקיבוע נע בין 50 לבין 100 שקלים לחבילה של 20-25 קילו.

חומרי בנייה - טיח

לא משנה מה פרוייקט הבנייה שלכם, החל מבניית מבנה חדש וכלה בשיפוץ פנימי, קשה להאמין שתצליחו להסתדר ללא טיח. חומרי בנייה מקבוצה זו הם למעשה מגוון של תערובות מינראליות המתאימות לצרכים ולתקציבים שונים, ולכן מומלץ מאוד להתייעץ עם בעל מקצוע מנוסה לפני בחירת החומר המתאים ביותר למגבלות הפרוייקט והכיס שלכם.

הטיח לצרכים פרטיים מגיע בחבילות של 25-50 קילוגרם, כאשר תצורת האספקה של חומרי בנייה אלו משתנה מאוד מאוד: החל מאבקות יבשות המסופקות בשקי ענק, דרך תערובות מהירות הכנה, וכלה בטיח רטוב ומדולל, מוכן לשימוש מיידי. בהתאם לרמת המוכנות וטיב המוצר, המחירים נעים בין 25 שקלים לבין 150 שקלים ויותר.


מלט וסיד

הם חומרי בנייה בסיסיים ביותר, ודרכי האספקה שלהן דומות מאוד לטיח, כפי שפירטנו לעיל. מחיר החבילות (במשקל דומה לנ"ל) נע בין 17 לבין 140 שקלים.


פיגומים

- פיגום עצמאי – פיגום זה העומד בפני עצמו ולא מחובר או נתמך במבנה.   

- פיגום ממוכן – פיגום זה כולל משטח העבודה היכול לנוע  בעזרת מנגנון הרמה, בעזרתו ניתן להגיע לגבהים.   

- פיגום שלוח - הינו משטח עבודה הצמוד למבנה ובולט מעבר לו.     

- פיגום זיזי – הוא פיגום בו משטחי העבודה מונחים על גבי זיזים (בליטות) המחוברים לבסיס המבנה.   

- פיגום תלוי – הוא פיגום התלוי מחלקו העליון של בניין.

עלות ממוצעת של העמדת פיגום של כ 100 מטר מרובע היא כ- 2000 שקלים, תלוי בסוג הפיגום ובגודלו.


חומרי בניין מומלץ לרכוש בחנויות מקצועיות, בהן תקבלו גם הסברים ותשובות לשאלות שונות בתחוםלמאמר הראשון של מחירון חומרי בניין18/10/2012    המאמר עודכן בתאריך 05/05/2013    renovating.co.il
פורום שיפוצים
המאמר הנ"ל הוא חלק שני של מחירון חומרי בניין. מאחר וחלף זמן מאז פרסומו החלטנו לעדכן אותו במאמר מחודש . בינתיים קבלו קדימון קצר, עדכון מחירי מרצפות שיעזור לכם לבחור במרצפות המתאימות לכם:

מרצפות טארצו - 30 עד 55 שקל למ"ר. ללא עבודת התקנה

מרצפות גרניט - 45-90 שקל למ"ר. ללא עבודת התקנה

קרמיקה - 40 עד 70 שקל למ"ר . ללא עבודת התקנה

כמו שאמרתי בעתיד, נעדכן את המאמר במאמר מחודש.


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר renovating.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


קהילת שיפוצים - בואו הצטרפו
Copyright © 2019 renovating.co.il כל הזכויות שמורות
אינדקס השיפוצים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים בתחום השיפוצים
מחפשים חומרי בניין לרכישה? נשמח לשוחח
072-3301393

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!