renovating.co.il

מחירון חומרי בנייןלפני שאתם מתחילים לחשוב על שיפוץ הבית, תקראו כמה עולים חומרי בניין, ככה תוכלו לתכנן את התקציב שלכם טוב יותר


עבודות בניה פשוטות (ופשוטות פחות) אינן עיניין של בעלי מקצוע ושיפוצניקים בלבד, והמתעניינים יגלו מגוון מדריכי "עשה זאת בעצמך" בספרות הפופולרית ובאינטרנט לעבודות בניה ביתיות. גם אם החלטתם להעסיק בעלי מקצוע, מומלץ מאוד לברר מעט בעניין מחירון חומרי בניין - אפשר ותגלו כי משתלם יותר לספק את החומרים בעצמכם, ועל כל פנים מחירון חומרי בניה יעזור לכם להבין טוב יותר את מגוון האופציות העומדות בפניכם.

מקוצר היריעה השתדלנו לרכז את מחירון חומרי בניין הנפוצים ביותר. שימו לב כי המחירים ניתנים בכמויות קמעונעיות (מחירים סיטונאיים יהיו זולים יותר), ואינם כוללים עלויות משלוח, אריזה והובלה.

בלוקים
חומרי בניין
הבניה בישראל מבוססת בדרך כלל על בלוקים, "קוביות" חלולת עשויות בטו ופומיס. המבנה החלול של הבלוק הופך אותו ליציב ועמיד בפני פגעי הסביבה, אך גם קל יחסית ומבודד טרמי ואקוסטי (הגנה מפני חום, קור ורעש) מצויין. לא בכדי תגלו כי מרבית חומרי הבניין האחרים (מחיצות איטונג ולוחות מסקטרקיד, שלא לדבר על מחיצות עץ או גבס) מספקים בידוד אקוסטי וטרמי גרוע פי כמה מבלוקי הבטון המסורתיים. 
כרגיל, המחיר תלוי בכמות המוזמנת. כל משטח כולל 75-150 בלוקים (תלוי בסוג הבלוק ובספק). הזמנה בכמות פחותה ממשאית תעלה בדרך כלל יותר מהזמנות גדולות יותר.
כך לדוגמא בלוק בעובי 20 ס"מ ובעל 4 חללים יעלה מעט פחות מ4 שקלים (3.90) ליחידה אם ההזמנה פחותה ממשאית, ואילו הזמנה בכמות גדולה יותר תוריד את המחיר בכשקל ליחידה (2.95), חיסכון משמעותי אם נזכור כי משאית כוללת עד 10 משטחים, שהם כאלף בלוקים. 
חשוב לזכור כי הבלוקים נמדדים לפי עוביים (בדרך כלל העובי והגובה שווים, ואילו הרוחב נקבע לפי כמות החריצים) וכמות החריצים, ובלוקים סגורים (אטומים) יקרים יותר בדרך כלל.
כך לדוגמא (בהזמנה גדולה) בלוק שני חורים יעלה 2.8 שקלים ליחידה, בלוק ארבעה חורים יעלה 2.95 ליחידה ובלוק 4 חורים סגור יעלה כבר 3.05 שקלים ליחידה, שוב, הבדל משמעותי אם נזכור את כמות היחידות הגדולה. 
לבסוף, חשוב להזכיר כי המחירים שהוזכרו נכונים לגבי בלוקים לקירות חוץ (בלוקים עבים וחזקים יותר). בלוקים לקירות חוץ קלים, וכל שכן בלוקים לקירות פנים, יעלו חצי שקל ושקל זול יותר בהתאמה. בלוקים לתקרה לעומת זאת יעלו יקר יותר, כ3.2 שקלים ליחידה. 

חומרי מחצבה, חצץ וחול

חומרי בניין
אלה חיוניים למילוי משטחים (בין קומות, מילוי יסודות וכו') וכן יכולים לשמש למטרות נוי. המחירים ניתנים בשקים פשוטים או שקי ענק (33-40 דליים, משקל: בערך טון). כמעט לכל מטרה משתלם יותר לקנות שקי ענק, אם כי חשוב לזכור להוסיף את מחיר המשלוח. להלן מחירים של כמה מוצרי מחצבה נפוצים, לפי שקלים פר שק ענק: חול יעלה כ 100 שקלים, חצץ 90-120 (תלוי בגודל הגריסה), חול שליכט (חול אפור) 250, גרנוליט 700-900 שקלים (תלוי אם מדובר בגרנוליט לבן, גרנוליט חן או גרנוליט מנוקה), חצץ איטונג 500 שקלים לשק ענק.

טיט מלט-סיד וטיח

טיט פשוט יעלה כ140 שקלים לשק ענק, מלט לבן (פשוט) כ50 שקלים לשק של 50 קילו, וחבית (200 ליטר) סיד כ150 שקלים. במקום הטיח הישן מבוסס הסיד קיימים כיום מגוון חומרים תעשייתיים המותאמים במיוחד למטרות שונות, כגון בליעה אקוסטית, (40 לשק של 40 קילו), בידוד תרמי (59 שקלים לאותו השק), טיח ממ"ד עמיד (43 שקלים לשק במשקל 40 קילו) וכד'. 


מחירי החומרים השתנו בשנים האחרונות, כתוצאה מבנייה מואצת. מצד שני, קבלנים גילו חומרים חדשים לבנייה, בעיקר חומרים ירוקים
 12/05/2012    המאמר עודכן בתאריך 05/05/2013    www.renovating.co.il
פורום שיפוצים
מאחר והתחום של חומרי בניין הוא תחום נרחב אנחנו נדאג לספק לכם כבר בהקדם מאמר מעודכן בנושא שיכלול את כל חומרי הבניין הנפוצים. עם זאת אנחנו מבקשים לעדכן את המחירים של חלק ממה שמצוין במאמר, שכן כידוע המחירים השתנו במהלך השנים. הדוגמא הבלוטת היא בעולם הבלוקים, כאן אנחנו רואים שינויים שנובע כתוצאה משינויים במחירי הסחורות והחומרים

להלן השינויים שהתבצעו בתחום:

בלוק 20 , המחיר נע בין 2.5 ל-4 שקל לבלוק

בלוק 15, המחיר נע בין 2.5 ל-3.5  שקל לבלוק

בלוק 10, המחיר נע בין 1.8 ל-2.5  שקל לבלוק

בלוק 7, המחיר נע בין 1.5 ל-2.5 שקל לבלוק

בלוק 4, המחיר נע בין 1.8 ל-2.3 שקל לבלוק

בלוק 3, המחיר נע בין 1.8 ל-2.3 שקל לבלוק


© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר renovating.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


קהילת שיפוצים - בואו הצטרפו
Copyright © 2019 renovating.co.il כל הזכויות שמורות
אינדקס השיפוצים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים בתחום השיפוצים
מחפשים חומרי בניין לרכישה? נשמח לשוחח
072-3301393

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!