renovating.co.il

מחירון שיפוצים 2016- העדכון השנתיאם הנכם קוראים מאמר זה סימן ששיפוץ הדירה קרב ובא והנכם מעוניינים לדעת יותר פרטים ולבוא מוכנים לקראת תחילתו של היום הגדול.
מצויין, כיוון שאנו במאמר זה נציג עבורכם את כל אשר עליכם לדעת טרם תחילת השיפוץ החל מסוגי השיפוצים אשר ניתן לבצע, מה משפיע על עלות השיפוץ וחשוב מכל – נציג לכם את מחירון שיפוצים 2015 כדי שתוכלו להעריך את עלות השיפוץ ולהיות עם היד על הדופק, אז חבל על הזמן היקר, בואו פשוט נתחיל.
לבחור את השיפוץ המתאים עבורכם

ישנם 3 סוגי שיפוצים עיקריים כאשר כל שיפוץ שונה ומכתיב אסטרטגיית תכנון ופעולה שונים. יחד עם זאת, תכנון טרם תחילת השיפוצים, התאמת ציפיות למציאות ולהוצאה הכלכלית תבטיח כי תצאו מרוצים ותעמדו בהתחייבות הכספית ובזמנים שקבעתם לעצמכם.
אז מהם סוגי השיפוצים הקיימים?

 • שיפוץ קוסמטי – אם ברצונכם בשדרוג נקודתי או מועט של הדירה ותקציבכם אינו גבוה, זהו השיפוץ המתאים עבורכם. שיפוץ זה יכול לבוא לידי ביטוי בהחלפה של ארונות בלבד, הנמכת גבס, החלפה של אריחי קרמיקה וכדומה.
במידה ותהיו מוכנים להשקיע קצת זמן ומאמץ מצידכם ולקבוע באופן עצמאי עם פועלים, עלות השיפוץ תהיה כמה אלפי שקלים בודדים בלבד. במידה ותעזרו בקבלן שיפוצים העלות תהיה טיפה גבוהה יותר ומשך זמן העבודה תהיה מיום אחד עד מספר ימים בלבד.
 • שיפוץ חלקי – שיפוץ זה יכול לכלול החלפה וחידוש של חדרי אמבטיה ורחצה, שיפוץ של חדר המטבח, השירותים וכל חדר אחר בבית. ניתן לשפץ חדר בודד או מספר חדרים וזה יאופיין גם בהחלפת ארונות, החלפה חלקית של מערכות האינסטלציה והחשמל ולכן בשיפוץ כזה ניתן לצפות לעלות של כאלפי שקלים שכן יש צורך בעבודה מול ושל בעלי מקצוע מנוסים בתחום.
אם הנכם בעלי ניסיון, תוכלו לנהל שיפוץ זה בעצמכם אך במידה ולא רצוי לגבש ולקבוע תוכנית שיפוצים מלאה ועדכנית יחד עם קבלן שיפוצים שיהיה אחראי על כלל עבודות השיפוץ בבית.
 • שיפוץ כללי – השיפוץ הגדול, היקר והממושך ביותר. מדובר בשיפוץ כולל אשר מאופיין בשבירה של קירות, החלפת צנרת, מערכות חשמל וסניטציה, החלפת תאורה, צביעה של קירות, החלפת רהיטים ובעצם מאגד בתוכו את כל אשר כלול בסוגי השיפוצים הקודמים אשר צויינו.
עלות שיפוץ כזה תגיע כבר לכמה עשרות אלפי שקלים ותחייב אתכם להעזר באנשי מקצוע מיומנים כמו גם אדריכל או מעצב פנים וזאת בכדי לגבש תוכנית כוללת, מסמך חומרים ולעיתים גם סקר שוק בין קבלני השיפוצים השונים.
 
הפרמטרים המשפיעים על עלות השיפוץ

לא ניתן לקבוע מחיר אחיד עבור שיפוץ שכן לכל דירה מאפיינים אחרים וצרכים אחרים של שיפוץ. יחד עם זאת, ישנם פרמטרים בסיסיים אשר נכונים עבור שיפוץ של כל דירה וחלל ובעזרתם נוכל לקבוע את עלות השיפוץ ונבין מה משפיע על עלות השיפוץ.

 • שטח הדירה – אחד הפרמטרים המרכזיים בקביעת עלות השיפוץ הינו שטח הדירה אשר יעבור את השיפוץ המתבקש. ככל ששטח הדירה הינו גדול יותר, כך עלות השיפוץ תהיה גבוהה יותר.
חשוב לציין גם כי במקרים רבים המחיר למ"ר עבור כל עבודת שיפוץ יקטן יותר ככל שהשיפוץ עצמו יתרחב, כך ככל שהשיפוץ יהיה גדול יותר המחיר יקטן בהתאמה ויהיה משתלם יותר.
 • סוג השיפוץ – סוג השיפוץ ישפיע על המחיר באופן ישיר כך ששיפוץ קוסמטי יהיה הזול ביותר ויעלה כמה אלפי שקלים בודדים, שיפוץ חלקי יקר יותר ושיפוץ כללי היקר ביותר ויעלה כמה עשרות אלפי שקלים עד מאות אלפי שקלים בהתאם לשיפוץ, המוצרים והרהיטים החדשים הנרכשים.
 • העבודות הנכללות – העבודות הנכללות מסביב מבדילות בין שיפוץ אחד לאחר וזה משפיע על עלות השיפוץ גם כן. ההשקעה הכספית כמו גם הלו"ז הנקבע לכל חדר שונה משיפוץ כזה או אחר וכך לדוגמא בדירה מסויימת חדר האמבטיה יכלול שיפוץ נקודתי בלבד ויהיה זול יותר ומהיר, בעוד בדירה אחרת יהיה צורך בשיפוץ כולל של החדר ולכן ידרוש משך זמן ארוך יותר, השקעה רבה יותר ולכן גם העלות תהיה גבוהה יותר.
גורמים נוספים נקודתיים אשר עשויים להשפיע על עלות השיפוץ ונכללים בסעיף זה הינם: שימוש במנוף בדירות גבוהות, עלות החומרים בהתאם לאיכותם, שכר קבלן השיפוצים, עובדיו וקבלני המשנה ועוד.
 
מחירון שיפוצים 2015

כבר ראינו כי מחיר השיפוץ תלוי בגורמים ופרמטרים שונים, אך יחד עם זאת נוכל לכמת עלויות שיפוץ בישראל לפי מחיר ממוצע, כך תוכלו לתכנן באופן רגוע ונכון יותר את השיפוץ הבא שלכם.
להלן פירוט מחירון שיפוצים 2015 לפי סוגי העבודות והשיפוץ השונים:

 • צביעת קירות – צביעה של קירות הבית תעלה בממוצע כ-5,000 ש"ח.
 • התקנת פרקט – פרקט נהיה פופולארי מאוד בישראל ועלות ההתקנה תהיה כ-70 ש"ח למטר.
 • עיצוב בגבס – שימוש בגבס נחשב זול יותר וקל לעיצוב ועלותו כ-350 ש"ח למ"ר.
 • עבודות חשמל – כוללות לוח חשמל ו-10 ממתים בעלות של כ-1,500 ש"ח.
 • מערכת מיזוג – התקנה של מערכת מיזוג תעלה כ-3,000 ש"ח.
 • שיפוץ כולל של המטבח – רמת ההשקעה ואיכות החומרים ישפיעו על המחיר ולכן עלות שיפוץ כזה תנוע בין 60,000-20,000 ש"ח.
 • שיפוץ כולל של חדר האמבטיה – החלפת צנרת, סניטציה וכלל הכלים הסניטריים בחדר מייקרים את השיפוץ בו למרות שטחו הקטן יחסית ולכן השיפוץ יכול לנוע בין 10,000-7,000 ש"ח.
 • אריחי קרמיקה – המחיר משתנה בין סוג האריחים וגודלם וניתן להשתמש בהם עבור ריצוף כלל הדירה, חיפוי קירות האמבטיה והמטבח. עלות האריחים תהיה כ-150 ש"ח למ"ר.
 
עתה הנכם מוכנים לשיפוץ הדירה, זכרו כי ההליך יכול להיות קל ואין לחשוש ממנו שכן אם תתכננו הכל בקפידה מראש, תכינו תוכנית מוגדרת הכוללת תקציב ייעודי ולו"ז ברור, תוכלו להתנהל עם השיפוץ ללא הפתעות מבלי לחרוג מתוכניתכם או תקציבכם.
 04/06/2015    המאמר עודכן בתאריך 24/09/2015    renovating.co.il
פורום שיפוצים

© זכויות יוצרים – מאמר זה מובא על ידי אתר renovating.co.il, הינו בבעלותו הבלעדית והשימוש בו כפוף לתנאי השימוש המפורטים באתר. למען הסר ספק, מובהר בזאת כי אין לצלם ו/או לשכפל ו/או להעתיק ו/או לפרסם ו/או להעביר מאמר זה, או חלקים ממנו, לאף גורם. הפרת האמור לעיל בכל אופן או צורה אסורה בהחלט. בעלי המאמר יפעלו וינקטו בכל הצעדים המשפטיים העומדים בפניהם בכל מקרה של הפרה של תנאים אלו. במידה ואתם מעוניינים להשתמש בתכנים או חלק מהם – פנו אלינו דרך טופס יצירת קשר


קהילת שיפוצים - בואו הצטרפו
Copyright © 2019 renovating.co.il כל הזכויות שמורות
אינדקס השיפוצים מציג בפניכם מידע ועסקים מומלצים בתחום השיפוצים
מחפשים מקצוען שיפוצים? רשימת המומלצים עומדת לרשותכם
אנחנו עובדים עם קבלני השיפוצים האמינים והמקצועיים בישראל - השאירו פרטים ונדאג להפנות אליכם את הטובים ביותר

שם מלא:
טלפון:
אימייל:
יישוב:
אנחנו לא נשלח אליך SPAM לאימייל, המספר יעבור לספקים מומלצים בלבד!