אם אתם מחפשים מראה מלוטש ומודרני למטבח, חיפוי זכוכית עשוי להיות בדיוק הפתרון שאתם צריכים. חיפוי זכוכית מספק מראה נקי וחלק המושלם עבור מטבחים עכשוויים. בנוסף למשיכה האסתטית שלו, חיפוי זכוכית הוא גם בחירה מעשית לקירות המטבח, שכן הוא קל לניקוי, ואינו מכתים כמו חומרים אחרים.

חיפוי זכוכית הוא גם בחירה רב-תכליתית, מכיוון שהוא מגיע במגוון צבעים וגימורים הניתנים להתאמה אישית כדי להתאים לעיצוב המטבח. בין אם אתם מחפשים אמירה נועזת או משהו עדין, ניתן להתאים חיפוי זכוכית לצרכים הספציפיים שלכם.

בנוסף, חיפוי זכוכית הוא בחירה עמידה לקירות המטבח. בניגוד לחומרים אחרים שעלולים להיות מועדים לשריטות ושקעים, חיפוי זכוכית עמיד בפני נזקים ויכול לעמוד בפני בלאי של שימוש יומיומי.

יתרון נוסף של חיפוי זכוכית הוא שהוא יכול לעזור להאיר את המטבח. זכוכית מחזירה אור, מה שיכול לעזור למטבח להרגיש בהיר ומרווח יותר. זה שימושי במיוחד במטבחים קטנים יותר, שבהם האור הטבעי עשוי להיות מוגבל.

 

מה הופך חיפוי זכוכית לבחירה שימושית למטבחים?

 

ישנן מספר סיבות מדוע חיפוי זכוכית הוא בחירה שימושית למטבחים. ראשית, חיפוי זכוכית עמיד ביותר בפני כתמים וקל לניקוי. זה הופך אותו לאופציה אידיאלית עבור מטבחים שבהם הופעת כתמים ולכלוכים כתוצאה מבישול תדיר הם נפוצים. כל מה שצריך לעשות זה פשוט לנגב את משטח הזכוכית עם מטלית לחה, כדי לשמור על מראה נקי ומבריק.

שנית, חיפוי זכוכית הוא בחירה עמידה לקירות המטבח. הוא עמיד בפני שריטות, שקעים וסוגים אחרים של נזקים שעלולים להופיע במהלך הזמן באזורים עם תנועה גבוהה כמו מטבחים. המשמעות היא שחיפו זה יכול לעמוד בבלאי של שימוש יומיומי ולהמשיך להיראות נהדר במשך שנים רבות.

יתרון נוסף של חיפוי זכוכית הוא שמדובר באופציה היגיינית לקירות המטבח. בניגוד לחומרים אחרים כמו אריחים או טפטים, חיפוי זכוכית אינו מנקז אליו חיידקים ובקטריות. זה הופך אותו לבחירה פופולרית עבור בעלי בתים השמים בראש סדר העדיפויות היגיינה וניקיון.

חיפוי זכוכית הוא גם אופציה רב-תכליתית לקירות המטבח. הוא זמין במגוון צבעים וגימורים, הניתנים להתאמה אישית לסגנון ולעיצוב המטבח הספציפי של כל אחד. בין אם אתם מחפשים אמירה נועזת או משהו קלאסי ועדין יותר, הרי שניתן בהחלט  לבחור בחיפוי זכוכית כזה המתאים לצרכים שלכם.

"מגע של אלגנטיות": סוגי הזכוכית השונים לחיפוי מטבחים

חיפוי זכוכית למטבח הוא לא רק בחירה פרקטית, אלא שהוא גם יכול להוסיף נופך של אלגנטיות לכל חלל. ישנם סוגים שונים של זכוכית זמינים לחיפוי מטבח, כל אחד עם מאפיינים ויתרונות ייחודיים משלו.

זכוכית מחוסמת 

אחד מסוגי הזכוכית הפופולריים לחיפוי המטבח הוא זכוכית מחוסמת. זכוכית מחוסמת היא זכוכית שעברה טיפול בחום ולכן היא חזקה ועמידה יותר מזכוכית רגילה. היא גם עמידה בפני התרסקות, מה שהופך אותה לאופציה בטוחה באזורים עם תנועה גבוהה כמו מטבחים.

זכוכית חלבית

סוג נוסף של זכוכית שמקובל להשתמש בו לחיפוי מטבח הוא זכוכית חלבית. לזכוכית חלבית יש מראה שקוף המעניק פרטיות ועדיין מאפשר לאור לחדור דרך הזכוכית עצמה. זה יכול לשמש כחיפוי קיר מלא או כאלמנט להדגשת אזורים ספציפיים במטבח.

למי שרוצים להוסיף צבע למטבח שלהם, זכוכית צבועה אחורית היא אפשרות מצוינת. זכוכית צבועה אחורית היא סוג של זכוכית מחוסמת שנצבעה בצד האחורי שלה, כדי ליצור גימור חלק ומבריק. אפשרות זו זמינה במגוון של צבעים וניתן לבצע התאמה לצבעים הקיימים כבר במטבח שלכם.

אפשרות נוספת לחיפוי זכוכית למטבח, היא זכוכית בעלת מרקם. לזכוכית בעלת מרקם משטח ייחודי שיכול להוסיף עומק ומימד לקירות המטבח. ניתן להשתמש בחיפוי כזה ליצירת קיר סטייטמנט (קיר אחד בולט, בהשוואה לקירות האחרים בסביבתו) או להוספת עניין ויזואלי לאזור ספציפי במטבח.

שלב אחר שלב: כיצד מתקינים חיפוי זכוכית במטבח?

התקנת חיפוי זכוכית במטבח מצריכה תכנון וביצוע קפדניים. להלן מדריך שלב אחר שלב כיצד זה נעשה:

 • מדידה וחיתוך:
  השלב הראשון הוא מדידה מדויקת של האזור בו יותקן חיפוי הזכוכית. לאחר מכן חותכים את הזכוכית לגודל הדרוש באמצעות כלי חיתוך מיוחד.
 • הכנת המשטח:
  המשטח בו תותקן הזכוכית חייב להיות נקי, יבש וחלק. יש לשייף לחלוטין בליטות או כתמים גסים כדי ליצור משטח ישר.
 • מריחת דבק:
  לאחר הכנת המשטח, מורחים דבק מיוחד על גב הזכוכית. יש למרוח את הדבק באופן שווה כדי להבטיח שהזכוכית תהיה מהודקת כראוי לקיר.
 • הנחת הכוס:
  הכוס מונחת בזהירות על המשטח המוכן, כאשר מתחילים מלמטה ועובדים כלפי מעלה. חשוב לוודא שהזכוכית ישרה וישרה בזמן הנחתה.
 • לחיצה על הזכוכית:
  לאחר שהזכוכית במקומה, יש ללחוץ אותה היטב על המשטח כדי לוודא שהיא נצמדת כראוי. גלגלת גומי משמשת לעתים קרובות להפעלת לחץ אחיד על פני כל פני הזכוכית.
 • איטום הקצוות:
  כדי למנוע חדירה של מים או פסולת לחדור אל מאחורי הזכוכית, הקצוות נאטמים בסיליקון מיוחד. זה גם עוזר ליצור מראה מוגמר לחיפוי הזכוכית.
 • ניקיון:
  לאחר התקנת חיפוי הזכוכית, מסירים בזהירות כל עודפי דבק או איטום. לאחר מכן מנקים את האזור כדי לוודא שהוא נראה מסודר ואסתטי.

 

אילו גורמים משפיעים על מחיר חיפוי זכוכית למטבחים?

עלות חיפוי קיר זכוכית למטבח יכולה להשתנות מאוד, בהתאם למספר גורמים. הנה כמה מהגורמים המרכזיים שיכולים להשפיע על המחיר של חיפוי זכוכית:

 

 • סוג הזכוכית:
  לסוג הזכוכית המשמשת לחיפוי יכולה להיות השפעה משמעותית על המחיר. לדוגמה, זכוכית מחוסמת היא בדרך כלל יקרה יותר מזכוכית רגילה בשל העמידות והבטיחות המוגברות שלה.
 • גודל השטח:
  גם גודל השטח שצריך לחפות בחיפוי זכוכית ישפיע על המחיר. שטחים גדולים יותר ידרשו יותר זכוכית ויותר זמן עבודה, ולכן ההתקנה תעלה יותר.
 • מורכבות העיצוב:
  אם חיפוי הזכוכית משלב עיצובים או דוגמאות מורכבות, הדבר עלול לייקר את עלות הפרויקט. עיצובים מותאמים אישית ידרשו יותר זמן ומאמץ בתכנון ובהתקנה עצמה, מה שיבוא לידי ביטוי במחיר.
 • אופן ההתקנה:
  השיטה בה נעשה שימוש להתקנת חיפוי הזכוכית יכולה להשפיע גם היא על המחיר. לדוגמה, אם הזכוכית מותקנת על משטח מעוקל, הדבר ידרוש זמן ומאמץ נוספים, מה שיגדיל את העלויות.
 • מיקום:
  עלות חיפוי הזכוכית יכולה להשתנות בהתאם למיקום הפרויקט. המחירים עשויים להיות גבוהים יותר באזורים עם יוקר מחיה גבוה יותר או בהם יש ביקוש רב יותר לשירותי חיפוי זכוכית.

 

השוואת חיפוי זכוכית לאפשרויות אחרות לקירות מטבח

בכל הנוגע לאפשרויות חיפוי למטבח, ישנם מספר חומרים שבעלי הבית יכולים לבחור מהם, לכל אחד יתרונות וחסרונות משלו. הנה איך חיפוי זכוכית משתווה לאפשרויות נפוצות אחרות לקירות מטבח:

 

אריחים:
אריחים הם בחירה פופולרית למטרת חיפוי מטבח, בשל הרבגוניות והעמידות שלהם. הם מגיעים במגוון רחב של צבעים, דוגמאות ומרקמים, וניתן להתאים אותם כך שיתאימו לכל עיצוב מטבח. עם זאת, אריחים יכולים להיות קשים לניקוי ותחזוקה, וקווי הדייס עלולים לסבול מהופעת כתמים עליהם במהלך הזמן. 

צבע:
צבע הוא אפשרות ידידותית מבחינה תקציבית עבור קירות המטבח, וניתן להתאים אותו בקלות כדי להתאים לכל ערכת צבעים. אם אתם מחפשים אפשרות חיפוי למטבח שהיא דלת תקציב יחסית תוכלו לבחור באפשרות הזו. יחד עם זאת, צבע אינו עמיד כמו חומרים אחרים ויכול להישבר, להיסדק ולדהות לאורך זמן. הוא גם יכול להיות גם קשה לניקוי, במיוחד באזורים שבהם יש לחות ושומן.

 

חיפוי זכוכית:
חיפוי זכוכית למטבח הוא אופציה חדשה יחסית לקירות המטבח, אך הוא צובר פופולריות במהירות בשל המראה המלוטש והמודרני שלו. זכוכית קלה לניקוי ותחזוקה, והיא עמידה בפני עובש, טחב וחיידקים. זוהי גם דרך מצוינת להציג עיצובים של backsplash (אריחים בעלי מראה דפוס) ולהוסיף עומק ומימד למטבח. עם זאת, מבחינת חיפוי זכוכית למטבח מחיר – הוא יכול להיות יקר יותר לעומת אפשרויות אחרות, וייתכן שלא יהיה עמיד כמו אריחים באזורים עם תנועה גבוהה.

מסקנות על חיפוי זכוכית למטבחים

לסיכום, חיפוי זכוכית למטבח הוא אופציה רבגונית ומודרנית שיכולה להוסיף גם סגנון וגם פונקציונליות לכל עיצוב מטבח. עם המראה המלוטש והאלגנטי, חיפוי זכוכית יכול ליצור תחושת עומק ומימד במטבח, ובמקביל לשמש פתרון פרקטי לתזות גב וחיפויי קירות.

אמנם זה עשוי להיות יקר יותר מאשר אפשרויות אחרות, אולם חיפוי זכוכית הוא השקעה לאורך זמן שיכולה להוסיף ערך לבית. עמידותו בפני עובש, טחב וחיידקים הופכים אותו לבחירה פופולרית עבור בעלי בתים שרוצים פתרון דל תחזוקה לקירות המטבח שלהם. בהסתכלות כלכלית ארוכת טווח הרי שחיפוי זכוכית יכול להוסיף לשווי הנכס שלכם בעת המכירה, אתם גם תחסכו הוצאות תחזוקה בהשוואה למצב בו הייתם בוחרים בסוג אחר של חיפוי, ואתם תחסכו זמן בניקוי ותחזוקה עצמיים. ולכן, אומנם בהתקנה עצמה תשלמו יותר אך תחסכו הוצאות אחרות בהמשך הדרך וגם תהנו משווי פוטנציאלי גבוה יותר לבית שלכם.

זאת ועוד, חיפוי זכוכית מציע מגוון רחב של אפשרויות התאמה אישית, החל מסוגי זכוכית שונים ועד לטקסטורות וצבעים מרהיבים. המשמעות היא שבעלי בתים יכולים ליצור מראה ייחודי ומותאם אישית התואם את הסגנון וההעדפות שלהם.

בנוסף, חיפוי זכוכית קל יחסית להתקנה, מה שהופך אותו לאופציה נוחה לבעלי בתים המעוניינים בשיפוץ מהיר וללא טרחה. בעזרת מתקין מקצועי ניתן להתקין חיפוי זכוכית בזמן קצר יחסית, תוך מספר ימים, מה שייכול לשנות את כל מראה המטבח שלכם במהירות. 

מולי ברקת
ברקת שיפוצים

מנהל פורום שיפוצים ויועץ

חברת ברקת שיפוצים בהובלתו של מולי ברקת מבצעת שיפוצים רבים ומגוונים בתחום בכל איזור המרכז' החברה בעלת ניסיון רב בתחום ומספקת פתרונות לבתים פרטיים, עסקים ומוסדות. לחברה צוות מקצועי מאוד שפועל באופן שקוף מול הלקוחות ומשרה תחושת ביטחון ואמינות. מולי הינו קבלן רשום מספר 35765

מידע נוסף על מנהל הפורום