» » צבעים - מחדשים את הבית בצבע חדש

צבעים - מחדשים את הבית בצבע חדש
לקראת פסח הבא עלינו לטובה, קבלו מדריך קצר על צבעים איתם אתם יכולים לייפות את הבית ולחדש את המראה שלוכמעט כל שיפוץ,  החל מחידוש קוסמטי וכלה בשיפוץ עמוק או שיפוץ לפני מעבר לדירה/ מכירת נכס, נוגע וסובב סביב צביעה, צבעי וצבעים. כיוון שהתפתחויות מדע החומרים הציפו את השוק במגוון חומרי צבע שונים בתכלית (שהפכו בידי אמני השיווק של חברות כמו טמבור לאלפי סוגים של מותגים).

ריכזנו עבורכם המלצות לגבי שני חומרי הצבע הנפוצים ביותר בצביעה עצמית, איך להשתמש בהם, למה לשים לב, ולמה הם מתאימים.


צבע "סופרקריל 2000" - גם ירוק וגם אקרילי

הלהיט החדש-ישן של חברת טמבור עדיין ממשיך להיות המוצר הנצרך ביותר על ידי כל צבעי ממוצע, בייחוד כאשר מדובר על שיפוצים כלליים. נסביר כמה נקודות ופרטים טכניים לגבי הצבע:

"צבע אקרילי"- הכוונה שהצבע מבוסס מים (כלומר הסולבנט, או הממיס, או החומר שהופך את הצבע לנוזלים ולאחר מכן מתנדף ותורם להתמצקות הצבע על הקיר, הוא מים), אבל הוא בעצמו עשוי מפולימרים סינטטיים (בדומה מאוד לפלסטיק).

המשמעות של זה היא שבעוד שהצבע מסיס במים לפני שהתייבש, ההתייבשות כוללת תגובות כימיות של פולימריזציה (יצירת קשרים בין חלקיקי הצבע לבין עצמם וכן בין חלקיקי הצבע לבין רכיבים שמתחת לו: הסיד, הטיח והקיר). כיוון שכך, משהצבע התייבש, ניתן בעיקרון לנקות אותו אפילו במים. כל זאת נאמר בערבון מוגבל: לא מומלץ לשפוך ליטרים של מים על הקירות, אבל בהחלט צבע אקרילי הרבה יותר עמיד ללחות ונקיונות מהירים במטלית לחה מאשר סוגי הצבע הישנים יותר.

"צבע ירוק"- התוספת "2000" לשם המותג באה להראות בין השאר כי החברה מתגאה ב"סטנדרטים ירוקים", כלומר סטנדרטים המתחשבים באיכות הסביבה, ביצור הצבע.
מבדיקה שערכנו עם החברה לא מדובר בצבע הירוק ביותר (לפי פרמטרים שונים כמו עלות הפחמן הדו חמצני שמופרש ביצור (VOC), תכולת חומרים מזהמים ולא מתכלים וכו'), אולם בהחלט שיפור משמעותי ביחס לצבעי הבסיס של שנות ה80.

המחיר של צבע סופרקריל 2000 ממשיך להיות הנקודה הכי חזקה של המוצר הזה. קיר ממוצע בשטח של כ12 מטרים רבועים יזדקק בערך לגלון אחד עד שנים של צבע, ולכן החל מעלות של 500 שקלים עבור הצבע לאותו קיר.

צבעים בדרך כלל ידרשו מחירים מעט גבוהים יותר, כיוון שהעבודה שלהם דורשת גם לא מעט עבודה נוספת: הורדת שכבת הצבע הקודמת, הוספת טיח במידת הצורך, דילול, וכמובן צביעה.


צבע "משי" - אקרילי רק אחר

למרות שרוב העולם (וביניהם גם אותו צבעי איתו התייעצתם לגבי שיפוצים) מתייחסים לסוג צבע זה כאל מוצר אחר, למעשה גם צבע משי הוא צבע אקרילי, וכתוצאה מכך בעל כל אותן תכונות שהזכרנו לעיל.
עם זאת אפשר להתייחס אליו כאל "סוג חדש" של צבע אקרילי, ובייחוד בעל תכונות עמידות בפני לחות משופרות מאוד (ממש אפשר לשטוף אותו בלי שום חשש) ותכונות החזרת אור מדהימות.

על השיפורים הללו תשלמו בשני תחומים עיקריים:

1.      עלות גבוהה יותר בכ20-30% לפחות
2.      בעיית תיקונים- בגלל הצורה בה צבע המשי מחזיר אור, כל קלקול (מכה קטנה בקיר) לא מאפשר פשוט "לצבוע מעל", אלא יש צורך לבצע שיפוצים נרחבים יותר עד כדי צביעת כל הקיר על ידי צבעי מקצועי.רשתות שיווק גדולות, כגון הום סנטר ואייס, מעניקות שירותי ייעוץ ללקוחות שבאים לרכוש צבע אצלם.
מומלץ להיעזר בשירותים אלו, הן ברמה של סוג הצבע והן ברמה של אופי הצביעה

 

 

עוד באותו נושא

שיפוצים עבורכם

שיפוצים עבורכם

הכל על שיפוצים אנחנו שמחים לעמוד לרשותכם באחד התחומים החשובים ביותר שאתם עומדים בפניו - שיפוץ. מדובר על השקעות גדולות בדרך כלל, החלטות רבות...

מחירון חומרי בניין

מחירון חומרי בניין

לפני שאתם מתחילים לחשוב על שיפוץ הבית, תקראו כמה עולים חומרי בניין, ככה תוכלו לתכנן את התקציב שלכם טוב יותר עבודות בניה פשוטות (ופשוטות...

חומרי אינסטלציה - כמה הם עולים לנו?

חומרי אינסטלציה - כמה הם עולים לנו?

אל תתפשרו, לשירותכם מחירון לחומרי אינסטלציה לפי נתוני משרד התעסוקה, אינסטולטורים הם בעלי המקצוע העצמאיים המקבלים את מספר הקריאות הגבוהה...

כל מה שצריך לדעת על כיורים למטבח

כל מה שצריך לדעת על כיורים למטבח

ביקור במטבח בימינו הוא ביקור בחווה משוכללת, כל מה שנותר לנו הוא לבשל, והרבה כיורי מטבח שיש לכם בבית הם לא מה שהיו פעם, בזמן...

שיפוץ דירה – טרנדים 2019

שיפוץ דירה – טרנדים 2019

מתכננים שיפוץ דירה בשנה זו? הגעתם למקום הנכון. במאמר זה אנו נסקור את מיטב הטרנדים בתחומי שיפוץ דירה ועיצוב הפנים לשנת 2016 ועם מגוון אפשרויות...