» » עיצוב גבס - מדריך

עיצוב גבס - מדריך

גם עולם הגבס נהנה מהשינויים בעולם השיפוצים. במאמר הבא תוכלו לקרוא על כמה מהשינויים המדוברים
בשנים האחרנוות אנו עדים לשינויים בעולם עיצוב הבית, אשר הביאו גם לשילובים שונים, הן בצבעים, חומרים ולאלמנטים אחרים. כמובן שבכל תקופה יש עיצוב אחר ששולט אשר מתוכו יוצרים מעצבי הפנים עיצובים שונים ומעניינים, ובכך מפתחים את עולם העיצוב בדרכים שונות. אחת השיטות המוכרות לעיצוב, הוא עיצוב גבס.

עד לפני עשור או שניים, מעטים האנשים שהשתמשו בגבס לצורכי בנייה. עד אז שלטו הלבנים בכיפה, אך הרצון לשנות את פני החדרים מעת לעת והרצון לשלוט בצורה טובה  יותר בעיצוב החדרים, הביא לכך שיותר אנשים משתמשים כיום בקירות ומחיצות גבס.

קירות אלו ניתנות להזזה, לשינוי, ולהבדיל מקיר לבנים, הריסתם איננה מלווה בהרס חלקי או מוחלט של המקום. גם בנייה של קיר גבס איננה דבר שלוקח יותר מיום אחד. האפשרות לבנות עם קירות ומחיצות גבס, הביאו אנשים גם לבנות נישות שונות עם גבס, כך נוצרו עיצובי גבס.כיצד מעצבים בגבס?


כיום חברות שמתמחות בעבודות גבס, מתמחות גם בעיצובי גבס, אשר לא אחת מתבססים על עיצובים של מעצבי פנים , יכולים להיות מוקמים במקומות שונים בבית ולשרת את בני הבית בדרכים שונות.

למשל, עיצובי גבס בתור מזנונים.  לא מעט אנשים בונים מזנון טלוויזיה מגבס, ובכך חוסמים לעצמם את הצורך לרכוש מזנון, שכן יש להם מזנון מקובע שנבנה עם הבית. אפשרות אחרת היא עיצוב בגבס של מדפים, אשר באים להחליף את הספריות הגדולות והישנות.

כאן מדובר על עיצוב של מדפים שנמצאים בתוך הקיר כבר. מדפים שכאלו חוסכים כסף ומקום רב. יש מי שמזמין עיצוב מגבס לחדר ארונות. כך במקום לרכוש ארונות לכל חדר, הוא יוצר חדר ארונות מגבס, דבר שנהוג מאוד בארה"ב למשל.

עיצוב גבס הוא דבר שנעשה הן על פי המקום שיש בבית והן על פי אופי הבית. כמובן שבית אשר בנוי מעצים לא בהכרח יהיה ניתן לשלב בו עיצובים מגבס. מצד שני, בתים עירוניים, במיוחד חדשים, השילוב של עיצוב בגבס הוא אופייני ומתאים להם. עיצובים אלו מאפשרים לבעלי הבית לחסוך כסף רב וכפי ששמנו לב, גם בלא מעט מקום.

כדי שהעיצוב בגבס ייעשה בצורה נכונה, חשוב לבצע קודם עיצוב פנים מדויק על ידי מעצב פנים מקצועי ולאחר מכן להזמין חברת שמבצעת עבודות בגבס, שתבצע את העבודה בהתאם לעיצוב.

בעת תכנון העיצוב יש לקחת בחשבון את כל האלמנטים השונים שבחדר, על מנת שבסופו של דבר, העיצוב שיצא לפועל, יהיה מותאם לחדר והשימוש בעבודה שנעשתה, יהיה מושכל ויעיל.


טיפ- עיצוב גבס חייב להיעשות אחרי שמעצב פנים בדק את המקום והסכים שזה אכן מתאים


 

עוד באותו נושא

שיפוצים עבורכם

שיפוצים עבורכם

הכל על שיפוצים אנחנו שמחים לעמוד לרשותכם באחד התחומים החשובים ביותר שאתם עומדים בפניו - שיפוץ. מדובר על השקעות גדולות בדרך כלל, החלטות רבות...

כל מה שצריך לדעת על כיורים למטבח

כל מה שצריך לדעת על כיורים למטבח

ביקור במטבח בימינו הוא ביקור בחווה משוכללת, כל מה שנותר לנו הוא לבשל, והרבה כיורי מטבח שיש לכם בבית הם לא מה שהיו פעם, בזמן...

מחירון חומרי בניין

מחירון חומרי בניין

לפני שאתם מתחילים לחשוב על שיפוץ הבית, תקראו כמה עולים חומרי בניין, ככה תוכלו לתכנן את התקציב שלכם טוב יותר עבודות בניה פשוטות (ופשוטות...

חומרי אינסטלציה - כמה הם עולים לנו?

חומרי אינסטלציה - כמה הם עולים לנו?

אל תתפשרו, לשירותכם מחירון לחומרי אינסטלציה לפי נתוני משרד התעסוקה, אינסטולטורים הם בעלי המקצוע העצמאיים המקבלים את מספר הקריאות הגבוהה...

שיפוץ דירה – טרנדים 2019

שיפוץ דירה – טרנדים 2019

מתכננים שיפוץ דירה בשנה זו? הגעתם למקום הנכון. במאמר זה אנו נסקור את מיטב הטרנדים בתחומי שיפוץ דירה ועיצוב הפנים לשנת 2016 ועם מגוון אפשרויות...