» » כל מה שצריך לדעת על כיורים למטבח

כל מה שצריך לדעת על כיורים למטבח
ביקור במטבח בימינו הוא ביקור בחווה משוכללת, כל מה שנותר לנו הוא לבשל, והרבה
כיורי מטבח שיש לכם בבית הם לא מה שהיו פעם, בזמן שבעבר היה מדובר בקערית קטנה שמעליה היה אפשר לראות ברז שענה לשם "פומפה". כיום, העידן הטכנולוגי השפיע גם על הכיור במטבח, אשר מקושט באביזרים ומתקנים שונים.


סוגי כיורי מטבח

בתקופה של היום ניתן לראות לא מעט כיורים מגוונים הן מהבחינה של אופן ההתקנה והן מהבחינה של המידות, כשנוחות היא העיקר כאן.

להלן כמה מהכיורים שאפשר למצוא בחנויות המתמחות בתחום זה:

כיורים אקריליים- כיורים אלו עשויים תערובת אבן עם חומרים אקריליים כמו: סיליקרון, סיליגרניט, קריסטלייט ועוד. מדובר בכיורים הומוגניים עם איכות גבוהה, אשר עמידים בשחיקה ובשריטה.

כיורי הנירוסטה- אלו כיורים העשויים מפלדת אל חלד שעמידה בפני חלוד, חומרים כימיקלים וחומרי ניקוי שונים. עלותם מתחילה ב-1000 ש"ח ויכולה גם להגיע ל-7000 ש"ח.

כיורי סינתטיים- מדובר בכיורים העשויים מפולימרים שונים, אשר מודבקים יחדיו באמצעות כבישה, כשהם יוצרים יחידה הומוגנית אחידה. כיורים אלו בעלי איכות גבוהה, נוחים לאחזקה וניתנים לניקוי בכל חומרי הניקוי המקובלים,גימור נאה לכל שיפוץ מטבח.

כיורים מאבן זכוכית מתאימים בעיקר לחדרי אמבטיה, כאשר בשל העמידות הנמוכה שלהם בשחיקה ובכימיקלים, הרי שהם לא חזקים מספיק. עלותם של כיורי הזכוכית אינה זולה, כאשר המחיר מתחיל ב-1500 ש"ח ויכול להגיע ליותר.  


שיפורים במטבח

 
בכיורים החדשים של היום, ניתן לראות מספר פונקציות שנועדו לשפר את תפקודם ולגרום לשימוש בהם לנוח יותר. הנה כמה מהפונקציות המוצעות:

כיור קטן נוסף- משמש לפעולות קטנות כמו: השריה או שטיפה.

מסלקה לאשפה- מדובר בפתח שמטרתו היא לגרוף לכלוך היישר לתוך מיכל האשפה.

פתח ניקוז נוזלים- נמצא בחלקו הקדמי של הכיור, כאשר הוא משמש לצורכי הרקת נוזלים סמיכים כמו: קפה, מיצים מקופסאות, כאשר הוא דואג שהכיור לא יישאר מלוכלך.

סלסילות- נועדו לשם שימושים שונים, כשהן מותאמות לגודל הכיור וממוקמות בתוכו. סלסילות אלו יכולות להיות לשם ייבוש כלים, סינון וכדומה.

טוחן אשפה- מדובר בעוד שכלול של הכיורים, כאשר משמעותו כשמו, כלומר נועד לשם טחינת אשפה אורגנית. ברוב המקרים לא מעבירים דרכו חלקי מתכת או זכוכית.
 
בסופו של יום, יש לא מעט כיורי מטבח משוכללים, אשר גם המחיר שלהם הוא בהתאם לאפשרויות שכל אחד מהם יכול להציע. חשוב לבדוק שברגע שקונים את אחד הכיורים, הרי שמוודאים את האיכויות שלו ובנוסף לכך, עורכים השוואה בינו לבין כיורים אחרים הן מהבחינה הכספית והן מהבחינה של העמידות והיעילות שלהם.עלות התקנת כיור יכולה להגיע ל10000 שקל, אם מוסיפים את כל המכשירים מסביב, בלעדיהם המטבח כולו  לא יחשב למשוכלל 

עוד באותו נושא

שיפוצים עבורכם

שיפוצים עבורכם

הכל על שיפוצים אנחנו שמחים לעמוד לרשותכם באחד התחומים החשובים ביותר שאתם עומדים בפניו - שיפוץ. מדובר על השקעות גדולות בדרך כלל, החלטות רבות...

מחירון חומרי בניין

מחירון חומרי בניין

לפני שאתם מתחילים לחשוב על שיפוץ הבית, תקראו כמה עולים חומרי בניין, ככה תוכלו לתכנן את התקציב שלכם טוב יותר עבודות בניה פשוטות (ופשוטות...

חומרי אינסטלציה - כמה הם עולים לנו?

חומרי אינסטלציה - כמה הם עולים לנו?

אל תתפשרו, לשירותכם מחירון לחומרי אינסטלציה לפי נתוני משרד התעסוקה, אינסטולטורים הם בעלי המקצוע העצמאיים המקבלים את מספר הקריאות הגבוהה...

שיפוץ דירה – טרנדים 2019

שיפוץ דירה – טרנדים 2019

מתכננים שיפוץ דירה בשנה זו? הגעתם למקום הנכון. במאמר זה אנו נסקור את מיטב הטרנדים בתחומי שיפוץ דירה ועיצוב הפנים לשנת 2016 ועם מגוון אפשרויות...

צבעים - מחדשים את הבית בצבע חדש

צבעים - מחדשים את הבית בצבע חדש

לקראת פסח הבא עלינו לטובה, קבלו מדריך קצר על צבעים איתם אתם יכולים לייפות את הבית ולחדש את המראה שלו כמעט כל שיפוץ,  החל מחידוש...