» » חומרי אינסטלציה - כמה הם עולים לנו?

חומרי אינסטלציה - כמה הם עולים לנו?


אל תתפשרו, לשירותכם מחירון לחומרי אינסטלציה


לפי נתוני משרד התעסוקה, אינסטולטורים הם בעלי המקצוע העצמאיים המקבלים את מספר הקריאות הגבוהה ביותר למשקי בית פרטיים. מכאן ניתן להסיק, מה שמבטא אולי תחושות של רבים מאיתנו: תיקוני אינסטלציה הם אחד מאבות המזון של אחזקת בית. בעלי הגינות שביננו וודאי כבר מודעים למגוון פתרונות ההשקיה והדישון שמערכת אינסטולציה לגינה יכולה לספק.
רבים מתיקוני אינסטלציה הביתיים, כולל התקנות ברזים וכיורות, יכולות להעשות עצמאית בהתייעצות קצרה עם בעלי מקצוע או מדריכים מכוונים באינטרנט. גם במידה והשתמשתם בשירותיו של אינסטולטור מקצועי, תגלו שקניית חומרים עצמונית יכולה להוריד משמעותית את מחיר התיקון, ולאפשר לכם לבחור את הציוד האיכותי והמתאים לצרככם ביותר. לפיכך קיבצנו להלן מקצת מחומרי האינסטלציה השמישים ביותר לבית, הסבר קצר, וכמובן, מחירים מומלצים.

ברזים

קיימות שתי מערכות ברזים בסיסיות: ברזים פשוטים ("קלאסיים") וברז משולב. הברז המשולב, שהפך לנפוץ ביותר במקלחות, דורש התקנה מיוחדת (מומלץ להשתמש בבעל מקצוע), ועלותו מתחילה מ400 שקלים. בדרך כלל הברז המשולב הוא בעיצוב דינאמי (שכולנו מכירים) ועשוי משילוב של נוירוסטה ובעיקר הרבה פלסטיק.
ככזה הוא עמיד ביותר מפני חלודה וזול יחסית, אך רגיש יותר לחבלות ולעייפות החומר. החיסרון העיקרי של הברזים המשולבים הוא חוסר היכולת להדק אותם יותר מכפי שנקבע בעת ההתקנה. לכן, עם השנים, במקרה והברז יתחיל לזלוג, לעיתים קרובות יש להחליף את כל הברז (שימו לב, רוב היצרנים מספקים אחריות של לפחות 3 שנים על המוצר). ברזים פשוטים באים במגוון עיצובים גדול פי כמה. כאן מדובר בדרך כלל במוצרי מתכת (לרוב בציפוי נוירוסטה או פלדת אל חלד, אם כי קיימים סוגים נדירים יותר ויקרים יותר העשויים נחושת). חשוב מאוד לוודא שהציפוי הפנימי הוא מחומר פלאסטי, למניעת פגיעה באיכות המים. כמו כן וודאו כי אזורי החיבור לצנרת שלמים ומצויידים בגומיות איטום. ברז פשוט יעלה החל מ100 שקלים, אך ברזים מעוצבים יכולים להגיע למחירים של למעלה מ2500 שקלים.

צינורות

חומרי אינסטלציה שונים ישמשו כצינורות הובלה, הכל לפי המקום והשימוש המיועד. צינורות מים וביוב ביתיים עוברים בדרך כלל בתוך הקירות, והחלפתם דורשת שבירת קיר או רצפה ובנייתם מחדש, לכן מומלצת ביותר הזמנת בעלי מקצוע. מי השתיה הקרים מועברים בדרך כלל בצינורות SP (צינור עשוי פלדת אל חלד המצופה מבפנים ומבחוץ בציפוי פלסטי), וכך גם הביוב בדרך כלל. קוטר הצינור למי שתיה הוא כעשרים מילמטרים, וקוטר צינור הביוב רחב בהרבה (כעשרה סנטימטרים). לכן גם מחירי הצינורות הם כ40 שקלים או 50 שקלים למטר בהתאמה. 
למשקיעים שביננו קיימת האפשרות להתקין צינורות כפולים (צינור בתוך צינור, כך שגם במקרה של דליפה באחד מהם ניתן להחליפם בקלות יחסית וללא פגיעה בתקרה, כתמי לחות וכו'). צינורות אלה יקרים יותר (בכ150%) אבל עלולים להתגלות כחסכניים לטווח הארוך, בהקטינם את שכיחות והיקף התיקונים בשנים הבאות.
 
צינורות למים חמים

צינורות למים חמים הם סיפור אחר לגמרי. כאן לא ניתן להשתמש בצינורות SP שכן הפלאסטיק לא עמיד (ועלול לשחרר חומרים מזיקים) בטמפ' אלה (המגיעות עד 85 מעלות), וכן התרחבות הצינור יכולה לפגוע בו ובקירות שמסביבו. קיימים כמה פתרונות, בעיקר ממתכות מרוכבות או חומרים קרמיים, בעלות של 150-400 שקלים למטר.

במקרה זה מומלץ מאוד להשקיע ולקנות מערכת צינורות כפולה, שכן מלבד היתרון בעמידות והנוחות בהחלפה, צינורות כפולים יסייעו בשמירת חום המים והקטנת ההוצאות על חימום.


חומרי אינסטלציה ניתן לרכוש בחנויות טמבור למיניהן, רשתות עשה זאת בעצמך וחנויות לחומרי בניין
 

עוד באותו נושא

שיפוצים עבורכם

שיפוצים עבורכם

הכל על שיפוצים אנחנו שמחים לעמוד לרשותכם באחד התחומים החשובים ביותר שאתם עומדים בפניו - שיפוץ. מדובר על השקעות גדולות בדרך כלל, החלטות רבות...

מחירון חומרי בניין

מחירון חומרי בניין

לפני שאתם מתחילים לחשוב על שיפוץ הבית, תקראו כמה עולים חומרי בניין, ככה תוכלו לתכנן את התקציב שלכם טוב יותר עבודות בניה פשוטות (ופשוטות...

כל מה שצריך לדעת על כיורים למטבח

כל מה שצריך לדעת על כיורים למטבח

ביקור במטבח בימינו הוא ביקור בחווה משוכללת, כל מה שנותר לנו הוא לבשל, והרבה כיורי מטבח שיש לכם בבית הם לא מה שהיו פעם, בזמן...

שיפוץ דירה – טרנדים 2019

שיפוץ דירה – טרנדים 2019

מתכננים שיפוץ דירה בשנה זו? הגעתם למקום הנכון. במאמר זה אנו נסקור את מיטב הטרנדים בתחומי שיפוץ דירה ועיצוב הפנים לשנת 2016 ועם מגוון אפשרויות...

צבעים - מחדשים את הבית בצבע חדש

צבעים - מחדשים את הבית בצבע חדש

לקראת פסח הבא עלינו לטובה, קבלו מדריך קצר על צבעים איתם אתם יכולים לייפות את הבית ולחדש את המראה שלו כמעט כל שיפוץ,  החל מחידוש...