» » כל מה שצריך לדעת על שיפוץ מטבח

כל מה שצריך לדעת על שיפוץ מטבח

לפי נתונים שונים, ישראלים משפצים את המטבח שלהם אחת לעשר שנים, ועלויות המטבח הן העלויות הגבוהות ביותר של שיפוץ בבית. ברוב המקרים ישראלים שמשפצים מטבח עושים זאת כחלק משיפוץ כולל, למרות שבלא מעט מקרים הם בוחרים לבצע שיפוץ מטבח בנפרד.
 
ההחלטה לבצע שיפוץ מטבח מתקבלת ממספר סיבות, ראשית, בלאי של המטבח הישן. ארונות סדוקים או נופלים, שיש סדוק ושרוט, קרמיקה שבורה או כזו מלאה כתמים שלא יורדים ועוד. שנית, אינסטלציה ישנה שגורמת לבעיות חוזרות ונשנות כמו סתימות ודליפות, שלוש, תחושה ששטח המטבח קטן מדי ולא מאפשר עבודה נוחה יותר.
 
מתי רצוי לעשות שיפוץ מטבח
 
ההחלטה איזה שיפוץ מטבח לעשות מתקבלת בדרך כלל על פי 3 מדדים.
 
המדד ראשון הוא פונקציונאלי, איזה מטבח ישרת אותכם טוב יותר. האם זה יהיה מטבח פתוח או סגור, האם השיש יופיע כיחידה אחת או כמספר יחידות, האם למקם את כלי המטבח באיזור אחד או במספר איזורים ועוד.
 
המדד השני הוא עלויות. עד כמה אתם יכולים להשקיע במטבח החדש. כאן החשיבה צריכה להיות לרוחב ולאורך. קרי, אם מדובר בשיפוץ כולל של הבית, לא יהיה מן הנמע לשפץ את המטבח, אם אתם בוחרים לשפץ את המטבח עליכם בחשבון , שמדובר בשינוי שישרת אותכם במשך מספר שנים טובות, כאן תצטרכו לחשוב האם יש באפשרותכם להשקיע כספים לבניית מטבח החלומות שלכם או שאתם תצטרכו לאלץ בשיפוץ חלקי שישאיר אותכם לא מסופקים. עליכם גם לחשוב ששיפוץ מטבח חורג לעיתים לעיתים מהתקציב שהקצבתם לעצמכם, ותצטרכו לשאול את עצמכם האם תוכלו לעמוד בזה.
 
המדד השלישי הוא העיצוב והחדשנות. מאחר ושיפוץ מטבח נעשה אחת לעשר שנים בממוצע, ומדובר בהליך יקר, עליכם לבדוק היטב מהו העיצוב המוצע לכם והאם הוא נוח לכם. האם החדשנות בתחום מדברת אליכם והאם תוכלו להתרגל אליו.
 
עלויות שיפוץ מטבח
 
כפי שצוין קודם לכן, שיפוץ מטבח הוא החלק היקר ביותר בשיפוץ בית. הדבר נובע מהעובדה שמדובר בהחלפת ארונות, החלפת שיש ולעיתים אף החלפת תשתית האינסטלציה והחשמל. ניתן כמובן לבצע החלפה חלקית, רק של הארונות למשל, אך אז ניתנת התאמה שלהם לשיש הישן ואז עולה השאלה, האם ישתנה עיצובו של המטבח באופן מהותי כאשר ארונות חדשים מותקנים על שיש ישן.
 
אורך ממוצע של ארונות מטבח הוא 15 מטר. מחיר ארונות מטבח עשויים סיבית (הארונות הפשוטים ביותר) הם בסביבות 1300 שקל למטר. ארונות מטבח עשויים פרומייקה עולים 1500 שקל למטר, וארונות מטבח מצופה אלון, יכולים לעלות 2500 שקל. כל זה לא כולל תוספות שונות כמו מדפים, קרוסלות ועוד. בסך הכל החלפת ארונות יכולה להגיע לסכום של 30 אלף שקל ויותר.
 
עלות החלפת שיש, היא 5000 שקל בממוצע. כיום נהוג להחליף לשיש עשוי אבן יצוקה או אבן גיר. העלות נקבעת על פי מטרים, 100 שקל למטר ריבועי של אבן בגודל שבין 10 ל20 סנטימטר ריבועי.
 
בנוסף בעת שיפוץ מטבח נהוג להחליף כיורים, כיום נהוג לקנות כיורים כפולים וגדולים המאפשרים שטיפה נוחה יותר. עלויות כיורים נע על סקאלה שבין 1000 ליותר מ10 אלף שקל. הדבר תלוי בגודל ובעיצוב.
 
עלות החלפת אינסטלציה וחשמל יכולה להגיע אף היא לאלפי שקלים, בהנחה ויש צורך לבצע נקודות חדשות ולהחליף את התשתית הישנה.
 
כיצד ניתן לחסוך בעלויות שיפוץ מטבח
 
ישנן מספר נקודות בהן ניתן לחסוך הרבה על שיפוצים, למשל, הדבקת קרמיקה באופן עצמאי על ידי רכישתם בחנות עשה זאת בעצמך. צביעת המטבח באופן עצמאי גם כן, יחסוך לכם את עלויות הצבעי. הזמנת מטבח מוכן ללא עיצוב אישי יעלה פחות.

כעת כל מה שנותר לכם לעשות זה, זה לראות כיצד אתם מבשלים בימים בהם המטבח שלכם עובר שיפוץ.

עוד באותו נושא

שיפוצים עבורכם

שיפוצים עבורכם

הכל על שיפוצים אנחנו שמחים לעמוד לרשותכם באחד התחומים החשובים ביותר שאתם עומדים בפניו - שיפוץ. מדובר על השקעות גדולות בדרך כלל, החלטות רבות...

מחירון חומרי בניין

מחירון חומרי בניין

לפני שאתם מתחילים לחשוב על שיפוץ הבית, תקראו כמה עולים חומרי בניין, ככה תוכלו לתכנן את התקציב שלכם טוב יותר עבודות בניה פשוטות (ופשוטות...

חומרי אינסטלציה - כמה הם עולים לנו?

חומרי אינסטלציה - כמה הם עולים לנו?

אל תתפשרו, לשירותכם מחירון לחומרי אינסטלציה לפי נתוני משרד התעסוקה, אינסטולטורים הם בעלי המקצוע העצמאיים המקבלים את מספר הקריאות הגבוהה...

כל מה שצריך לדעת על כיורים למטבח

כל מה שצריך לדעת על כיורים למטבח

ביקור במטבח בימינו הוא ביקור בחווה משוכללת, כל מה שנותר לנו הוא לבשל, והרבה כיורי מטבח שיש לכם בבית הם לא מה שהיו פעם, בזמן...

שיפוץ דירה – טרנדים 2019

שיפוץ דירה – טרנדים 2019

מתכננים שיפוץ דירה בשנה זו? הגעתם למקום הנכון. במאמר זה אנו נסקור את מיטב הטרנדים בתחומי שיפוץ דירה ועיצוב הפנים לשנת 2016 ועם מגוון אפשרויות...