» » עבודות גבס - מדברת אל הקירות

עבודות גבס - מדברת אל הקירות

עוד יום עבודה באתר, ואחרי הצהריים נמצאת עם הילדים. בין לבין מתערבבות להן הצעות מחיר, תוכניות ועכשיו... כותבת על קירות.
"אני מדברת אל הקירות" שאלתי, בפעם החמישית אולי, כשביקשתי שיגשו לשולחן לארוחת הערב. "לא, לא", אמר לי הבן, "על קירות את כותבת..."
משהו אישי קטן, שנים הייתי ממעריצות הבלוקים הגדולות (כן, כן, אהבות מוזרות יש לי. אבל אהבות מותנות: אך ורק אם ממש, אבל ממש אי אפשר ליצוק בטון כזה יציב לנצח, עם הרבה ברזל). עם השנים התרככתי והבנתי את היתרונות הנפלאים שבקירות הלגו האלו.
 
כיום אני בעצם מכורה. האם כבר הסברתי שאני בעד? מאוד בעד!
 
כשעוסקים במחיצות פנים בדרך כלל קירות הגבס נותנים פיתרונות מדויקים ונכונים יותר מאשר קירות בלוק, גם בבידוד טרמי ובאיטום רעשים וגם בגימור הקל והנעים שלהם (כאשר אתייחס לתקרות אקוסטיות ולתקרות גבס למיניהם תחת אותה קטגורית התייחסות).

עוד יתרון הוא גמישותן; מחיצות גבס מאפשרות לבית להשתנות בקלות יחסית בהתאם לצרכיהם המשתנים של הדיירים. ישנן מגוון שיטות שונות ומשונות ליישום לוחות גבס ולוחות עם מגוון עצום של אפשרויות קיימים היום כמוצרי מדף.
באופן בסיסי קיר גבס בנוי משלד העשוי מפח מכופף כאשר עליו מבריגים לוחות מסוגים שונים, בחירת הלוח תיעשה על פי צרכי השימוש באותו החדר, באופן דומה ייבחר סוג המילוי שייושם.
 
הידע כגון זה וכגון העובדה שניתן לבודד קירות באופן מוחלט, מאפשרים לקבל החלטות האם לבנות, לדוגמא, חדר מוסיקה בבית או האם לחשוש מחלוקת קיר חדר הורים עם חדר הילדים.
אז היכן הבעייה? רוב האנשים חוששים מכושר הנשיאה של הקיר.
 
מה ניתן לתלות על קיר גבס?

קיימים היום מגוון פתרונות גם לאתגר הזה: ארונות מטבח עליונים או תמונות, לדוגמא, ניתן לתלות ללא חשש באמצעות דיבלים מיוחדים המיועדים לקירות גבס. גם בברגים ישנו מגוון רחב של אפשרויות כגון בורג ג'מבו לגבס, דיבל עם הברזה רחבה מיוחדת ממתכת או מפלסטיק ועוד. כאשר צריך לתלות מוצרים כבדים במיוחד כמו פלזמה יש צורך בהכנה מיוחדת מוקדמת בקיר הגבס. הספקים הטובים של מוצרים אלו יתנו ללקוח יעוץ לגבי טיב ההכנות הנדרש.
 
עוד יתרון בקירות קלים הוא גמישותם העיצובים: ניתן בקלות יחסית לבנות מהם קירות עגולים, מדפי גבס וריהוט. כאשר עוסקים בבניית ריהוט מגבס יש לשים לב לסוג הציפוי והצבע העליון,אשר יותאמו אף הם לשימוש שניבחר.
 
ישנם מספר סוגים של לוחות גבס, אזכיר כמה מהם:
  • לוח הגבס הרגיל. לוח זה בנוי משכבת גבס בעובי משתנה החל מ-4 מ"מ עד 12 מ"מ ומצופה משני צדדיו בנייר עבה.
בנוסף, ישנם לוחות גבס שלציפוי שלהם יש פונקציה ייחודית:
  •  גבס ירוק – המיועד לחדרים רטובים ומונע ספיגת לחות בקיר.
  • ציפוי מיוחד נגד אש, אשר מעכב באופן משמעותי את התלקחות הקיר.
 
לוחות גבס, בשילוב עם לוחות צמנט (בטון) המשמשים לבנייה בחוץ ולעיתים אף לתקרות, משתלבים ביחד באופן נפלא ונותנים פתרון מבודד מפגעי מזג האוויר ומרעש.
 
למעשה את המבנה עצמו ניתן לכסות בכל לוח העולה על הדעת, כגון לוחות סנדוויץ' עם או בלי פורניר, קורות עץ מלא, לוחות בציפוי פורמייקה ועוד, הכל לפי צרכי היחידה שבונים וסוג השימוש והגימור שרוצים לקבל בחדר.
 
יש עוד כמובן. כבכל תחום ממליצה מאוד לקבל שרות מאנשי מקצוע מיומנים וטובים. על פניו נדמה כאילו אין צורך במיומנות גבוהה לעבודה זו, אבל דווקא בתחום הגבס ההבדל בתוצאה הסופית הוא משמעותי בין עבודה עם אנשי מקצוע מיומנים ובין אלה שאינם.
 

המאמר נכתב על ידי מיכל יקל מחברת "נגיעות של צבע" – שמואל הנגיד , הרצליה,  054-4578132

הקישורים באתר נעשו על ידי עורכי האתר ועל אחריותם בלבד.

עוד באותו נושא

שיפוצים עבורכם

שיפוצים עבורכם

הכל על שיפוצים אנחנו שמחים לעמוד לרשותכם באחד התחומים החשובים ביותר שאתם עומדים בפניו - שיפוץ. מדובר על השקעות גדולות בדרך כלל, החלטות רבות...

כל מה שצריך לדעת על כיורים למטבח

כל מה שצריך לדעת על כיורים למטבח

ביקור במטבח בימינו הוא ביקור בחווה משוכללת, כל מה שנותר לנו הוא לבשל, והרבה כיורי מטבח שיש לכם בבית הם לא מה שהיו פעם, בזמן...

מחירון חומרי בניין

מחירון חומרי בניין

לפני שאתם מתחילים לחשוב על שיפוץ הבית, תקראו כמה עולים חומרי בניין, ככה תוכלו לתכנן את התקציב שלכם טוב יותר עבודות בניה פשוטות (ופשוטות...

חומרי אינסטלציה - כמה הם עולים לנו?

חומרי אינסטלציה - כמה הם עולים לנו?

אל תתפשרו, לשירותכם מחירון לחומרי אינסטלציה לפי נתוני משרד התעסוקה, אינסטולטורים הם בעלי המקצוע העצמאיים המקבלים את מספר הקריאות הגבוהה...

שיפוץ דירה – טרנדים 2019

שיפוץ דירה – טרנדים 2019

מתכננים שיפוץ דירה בשנה זו? הגעתם למקום הנכון. במאמר זה אנו נסקור את מיטב הטרנדים בתחומי שיפוץ דירה ועיצוב הפנים לשנת 2016 ועם מגוון אפשרויות...