» » כל האמת על עבודות גבס

כל האמת על עבודות גבסמספר מיתוסים מקיפים את העולם של עבודות גבס, אנחנו נעזור לכם לשבור אותם.
גבס משמש זה שנים רבות ברפואה, בניה, ותחומים אחרים, וזאת הודות לתכונתו המופלאה לקבל כמעט כל צורה בעודות רטוב, ואחר כך להתקשות לתמיד. היות החומר זול ונוח יחסית ליצור כמובן שלא הזיקה לפופולאריות העולה שלו בקרב קבלנים, אדריכלים ומעצבי פנים. להלן נזכיר כמה מהשימושים הבולטים של גבס בבניה ובעיצוב בפנים, בין השאר עבודות גבס, נישות גבס ומה שביניהם.


עבודות גבס- למה ואיך?


ראשית, על מה מתבססות עבודות גבס. עבודות גבס מורכבות על גבי שלדת מתכת, בדרך כלל אלומיניום או מתכת מגלוונת אחרת, בהדבקה ו/או בהברגה. השיטה הזו מאפשרת לשיפוצניק טוב ליצור כמעט כל צורה שהיא באמצעות עבודות גבס.

הקירות לא חייבים להיות בזוויות ישרות, ולמעשה הקיר יכול להיות משופע, מקומר וכו', כיד הדמיון הטובה עליכם וכידו הטובה של השיפוצניק. שנית, הדרך בה נבנה קיר הגבס הופכת אותו לאטרקטיבי באמת עבור כל מעצבי הפנים.


בגלל ששלדת המתכת יוצרת חלל בין קיר הבלוקים לבין עבודת גבס זו או אחרת, ניתן למעשה להשתמש בחלל הזה לשלל מטרות. העברת כל סוג של תשתית, החל מכבלי חשמל
ותקשורת וכלה במזגנים, צינורות וכו', קלה מאוד.

יתרה מזאת, הנוחות היחסית של הטיפול בקיר גבס הופכת תיקונים של צנרת שהועברה בקיר גבס לקלים פי כמה לביצוע מאשר תיקונים מקבילים בקירות שאינם קיר גבס.


מיתוסים על קירות גבס ושברם


מיתוס ראשון: יש הטוענים כי קירות גבס נחותים ביכולת שלהם לשאת משקלים, וכי למעשה "אי אפשר לתלות שום דבר על קיר גבס". יש להתייחס לאמירה זו בערבון מוגבל (מאוד). למעשה, ניתן לתלות כל משקל שהוא על קיר גבס, באמצעות חיבור המשקל (טלוויזית פלזמה או LCD, מזגן, ולמעשה כל דבר שהוא) ישירות לשלדת המתכת החזקה.

ביצוע עבודה שכזו נוח ביותר בשלב ביצוע עבודות גבס, אך ניתן לעשותו בקלות יחסית גם אחר כך. שנית, שימוש בדיבלים מיוחדים מאפשר תליית משקלים של עד 25 קילו על קירות גבס ועד 5 קילו על תקרות גבס, מספיק בהחלט לרוב הצרכים הדקורטיביים (מנורות, תמונות וכו').

מיתוס שני: יש הטוענים כי קירות גבס מבודדים פחות מאשר קירות בלוקים. כאן למעשה ההיפך הוא הנכון: קירות גבס מבודדים אקוסטית (רעש) טוב יותר ב30%, ובמידה גבוהה עוד יותר בידוד טרמי (חום וקור). מילוי עבודות גבס בצמר סלעים או צמר זכוכית (כפי שאכן נעשה במקרים רבים) משפר את הבידוד פי שתים, כך שבהחלט מדובר באמצעי בידודי טוב יותר מאשר קירות בלוקים.


נישות גבס


פסגת היעילות של עבודות גבס, אם כי כאמור לא השימוש היחיד שלהן, היא נישות גבס. למעשה, מדובר בתחליף מעוצב ואופנתי למזנון, מעמד לטלביזיה וכו'. בתוך קיר הגבס נבנות גומחות (נישות גבס), כאשר על קרקעיתן בדרך כלל מונחת זכוכית חתוכה על פי מידות.

כיוון שכאמור עבודות גבס מצטיינות ב"הסתרת" צנרת וכבלים, ניתן להוסיף לעיצוב נישות גבס תאורה מקורית ומוסתרת. כמו כן נישות גבס יעילות ביותר ב"הכנסת" טלוויזיות שטוחות "לתוך הקיר", כך שאין כל כבלים וכד' והעיצוב נראה חלק ואסטטי.


קירות גבס הם יעילים מאוד, זו כנראה הסיבה שלמרות המיתוסים השונים, הם עדיין מאוד פופולאריים

עוד באותו נושא

שיפוצים עבורכם

שיפוצים עבורכם

הכל על שיפוצים אנחנו שמחים לעמוד לרשותכם באחד התחומים החשובים ביותר שאתם עומדים בפניו - שיפוץ. מדובר על השקעות גדולות בדרך כלל, החלטות רבות...

כל מה שצריך לדעת על כיורים למטבח

כל מה שצריך לדעת על כיורים למטבח

ביקור במטבח בימינו הוא ביקור בחווה משוכללת, כל מה שנותר לנו הוא לבשל, והרבה כיורי מטבח שיש לכם בבית הם לא מה שהיו פעם, בזמן...

מחירון חומרי בניין

מחירון חומרי בניין

לפני שאתם מתחילים לחשוב על שיפוץ הבית, תקראו כמה עולים חומרי בניין, ככה תוכלו לתכנן את התקציב שלכם טוב יותר עבודות בניה פשוטות (ופשוטות...

חומרי אינסטלציה - כמה הם עולים לנו?

חומרי אינסטלציה - כמה הם עולים לנו?

אל תתפשרו, לשירותכם מחירון לחומרי אינסטלציה לפי נתוני משרד התעסוקה, אינסטולטורים הם בעלי המקצוע העצמאיים המקבלים את מספר הקריאות הגבוהה...

שיפוץ דירה – טרנדים 2019

שיפוץ דירה – טרנדים 2019

מתכננים שיפוץ דירה בשנה זו? הגעתם למקום הנכון. במאמר זה אנו נסקור את מיטב הטרנדים בתחומי שיפוץ דירה ועיצוב הפנים לשנת 2016 ועם מגוון אפשרויות...