» » שיפוצים - הסכמי עבודה עם שיפוצניק

שיפוצים - הסכמי עבודה עם שיפוצניק


מה צריך לשים לב בזמן שחותמים הסכם עם קבלן שיפוצים? מה תכלול הצעת מחיר של שיפוצניק? מתי היא יכולה להשתנות? כל התשובותכאשר אנו מזמינים שיפוצניק לבצע עבודת שיפוצים עבורנו, אנו נתייחס, לא רק למקצועיות שלו ולזמינותו להתחיל את העבודה במועד שאנו מבקשים, אלא נתייחס כמובן גם למחיר אותו הוא דורש. מאחר ועבודת שיפוצים איננה דבר זול, נבחר בשיפוצניק אשר יגיש לנו הצעת מחיר שתהיה טובה עבורנו.

זאת כמובן, כאשר אנו נזכור כל העת, שהצעת מחיר נמוכה ומפתה, לא בהכרח מזמינה עבודה טובה, והצעת מחיר גבוהה לא מבטיחה שהעבודה תהיה בהתאם.
 
בטרם נגיע למחירים עצמם, יש להתמקד שנייה באופי כתיבת הצעת המחיר מצידו של השיפוצניק. רוב העסקים שאנו עושים עם אנשים, אינם דורשים מהם או מאיתנו, כתיבת הצעת מחיר. במכולת, בסופר, או בחנויות אחרות, אין אנו מקבלים הצעת מחיר אלא כתוב לנו המחיר על המוצר ואותו אנו משלמים.

במקרים בהם כן מוגשת לנו הצעת מחיר, למשל בעת קניית מכשיר חשמלי, לא פעם ההצעה תיכתב ברגע בו נרצה לרכוש את המוצר, ולכן היא תיעשה על חתיכת נייר ולא בהכרח בדף רשמי. הצעת מחיר של שיפוצניק , מוגשת לנו, הרבה לפני שהוא מתחיל את העבודה. לכן היא נכתבת בצורה מסוימת, ברורה, יסודית, מפורטת. כך נדע מה אנו מקבלים, וכמה אנו משלמים על זה. ככל שההצעה תהיה יותר ויותר מפורטת וברורה, כך יהיו פחות אי הבנות בעתיד.
 
מה כוללת הצעת מחיר של שיפוצניק?

הצעת מחיר תכלול את סוג העבודה שהשיפוצניק יבצע עבורכם, זמן העבודה, במידה ומדובר בחלפים מסוימים שיש להשתמש בהם, אז כמות ומחיר החלפים, ואופי התשלום. התשלום יכול להתבצע בתשלום אחד או תשלומים. ישנה חשיבות רבה לאופי הצעת המחיר.

ההצעה היא תעודת הביטוח שלכם, לגבי התשלום שיכול שיפוצניק לדרוש מכם. כמו כן, היא מאפשרת לכם פיקוח על ההוצאות שלכם עבור השיפוץ, ובמידה ותרצו להוסיף דבר מה, תוכלו לדעת כמה זה יעלה לכם. הצעת המחיר תשתנה בהתאם לגודל השטח בו מתבצע השיפוץ, סוג השיפוץ, משך זמן השיפוץ, וכמובן לפי השיפוצניק ודרישותיו.
 
הצעת המחיר, כוללת לרוב רכיב שנקרא חלפים. הכוונה היא, שהשיפוצניק רוכש בעצמו את הרכיבים לעבודה, ואתם משלמים על כך. במידה ואתם מחליטים לרכוש את הרכיבים השונים, יש לוודא שהשיפוצניק משתמש בהם, לא מוסיף רכיבים משלו, וכמובן לא מוסיף בהצעת המחיר שלו, את התשלום על הרכיבים.


תוודאו שהצעת המחיר וההסכם מעוגנים אחד בשני, אחרת יווצר מצב שהצעת המחיר תגדל והקבלן יחליט שאם לא תשלמו לו, הוא לא חייב לעמוד בחוזה איתכם

 
פרט להצעת המחיר, יש לוודא שבינכם ובין השיפוצניק שלכם, יש הסכם עבודה. הסכם זה, יכיל את הצעת המחיר במלואה, את תקופת העבודה, את תחום העבודה שיעשה השיפוצניק, אחריותו על העבודה המתבצעת, הכרה בשימוש באמצעים בטיחותיים בעת העבודה ואחריותו כלפי הפועלים שלו. חשוב מאוד שהסכם כזה יהיה חתום ומוכר על ידי שני הצדדים, מאחר והוא מהווה למעשה חוזה עבודה, ובמקרה שיש צורך, הוא תקף גם בבית משפט. חלק חשוב מאוד בחוזה הוא האחריות של בעל המקצוע על עבודתו.

במקרים רבים, למשל בעבודת אינסטלציה המתבצעת על ידי אינסטלאטור, או עבודות גבס המתבצעות על ידי קבלן איטום, האחריות היא על בעל המקצוע, ואם מתגלה בעיה כעבור שנה או שנתיים, הם אחראים לתקן אותה, בלי שנצטרך לשלם להם על כך. אחריות זו היא חלק בלתי נפרד מהסכם העבודה, ויש לוודא שהיא מוכרת על ידי שני הצדדים.


עוד באותו נושא

שיפוצים עבורכם

שיפוצים עבורכם

הכל על שיפוצים אנחנו שמחים לעמוד לרשותכם באחד התחומים החשובים ביותר שאתם עומדים בפניו - שיפוץ. מדובר על השקעות גדולות בדרך כלל, החלטות רבות...

כל מה שצריך לדעת על כיורים למטבח

כל מה שצריך לדעת על כיורים למטבח

ביקור במטבח בימינו הוא ביקור בחווה משוכללת, כל מה שנותר לנו הוא לבשל, והרבה כיורי מטבח שיש לכם בבית הם לא מה שהיו פעם, בזמן...

מחירון חומרי בניין

מחירון חומרי בניין

לפני שאתם מתחילים לחשוב על שיפוץ הבית, תקראו כמה עולים חומרי בניין, ככה תוכלו לתכנן את התקציב שלכם טוב יותר עבודות בניה פשוטות (ופשוטות...

חומרי אינסטלציה - כמה הם עולים לנו?

חומרי אינסטלציה - כמה הם עולים לנו?

אל תתפשרו, לשירותכם מחירון לחומרי אינסטלציה לפי נתוני משרד התעסוקה, אינסטולטורים הם בעלי המקצוע העצמאיים המקבלים את מספר הקריאות הגבוהה...

שיפוץ דירה – טרנדים 2019

שיפוץ דירה – טרנדים 2019

מתכננים שיפוץ דירה בשנה זו? הגעתם למקום הנכון. במאמר זה אנו נסקור את מיטב הטרנדים בתחומי שיפוץ דירה ועיצוב הפנים לשנת 2016 ועם מגוון אפשרויות...