enter-article מחירון שיפוצים 2023 - העדכון השנתי - מרכז שיפוצים ארצי | משרדי הנהלה: בית עובד 10, תל אביב | טלפון: 072-3302221 כתובת מייל: renovatingcoil@gmail.com
שיפוצים » מאמרים וחדשות » מחירון שיפוצים 2023 - העדכון השנתי

מחירון שיפוצים 2023 - העדכון השנתי

אם הנכם קוראים מאמר זה סימן ששיפוץ הדירה קרב ובא והנכם מעוניינים לדעת יותר פרטים ולבוא מוכנים לקראת תחילתו של היום הגדול.

מצויין, כיוון שאנו במאמר זה נציג עבורכם את כל אשר עליכם לדעת טרם תחילת השיפוץ החל מסוגי השיפוצים אשר ניתן לבצע, מה משפיע על עלות השיפוץ וחשוב מכל – נציג לכם את מחירון שיפוצים 2023 כדי שתוכלו להעריך את עלות השיפוץ ולהיות עם היד על הדופק, אז חבל על הזמן היקר, בואו פשוט נתחיל.


לבחור את השיפוץ המתאים עבורכם

ישנם 3 סוגי שיפוצים עיקריים כאשר כל שיפוץ שונה ומכתיב אסטרטגיית תכנון ופעולה שונים. יחד עם זאת, תכנון טרם תחילת השיפוצים, התאמת ציפיות למציאות ולהוצאה הכלכלית תבטיח כי תצאו מרוצים ותעמדו בהתחייבות הכספית ובזמנים שקבעתם לעצמכם.

אז מהם סוגי השיפוצים הקיימים?

 • שיפוץ קוסמטי – אם ברצונכם בשדרוג נקודתי או מועט של הדירה ותקציבכם אינו גבוה, זהו השיפוץ המתאים עבורכם. שיפוץ זה יכול לבוא לידי ביטוי בהחלפה של ארונות בלבד, הנמכת גבס, החלפה של אריחי קרמיקה וכדומה. במידה ותהיו מוכנים להשקיע קצת זמן ומאמץ מצידכם ולקבוע באופן עצמאי עם פועלים, עלות השיפוץ תהיה כמה אלפי שקלים בודדים בלבד. במידה ותעזרו בקבלן שיפוצים העלות תהיה טיפה גבוהה יותר ומשך זמן העבודה תהיה מיום אחד עד מספר ימים בלבד.
 • שיפוץ חלקי – שיפוץ זה יכול לכלול החלפה וחידוש של חדרי אמבטיה ורחצה, שיפוץ של חדר המטבח, השירותים וכל חדר אחר בבית. ניתן לשפץ חדר בודד או מספר חדרים וזה יאופיין גם בהחלפת ארונות, החלפה חלקית של מערכות האינסטלציה והחשמל ולכן בשיפוץ כזה ניתן לצפות לעלות של כאלפי שקלים שכן יש צורך בעבודה מול ושל בעלי מקצוע מנוסים בתחום.
 • אם הנכם בעלי ניסיון, תוכלו לנהל שיפוץ זה בעצמכם אך במידה ולא רצוי לגבש ולקבוע תוכנית שיפוצים מלאה ועדכנית יחד עם קבלן שיפוצים שיהיה אחראי על כלל עבודות השיפוץ בבית.
 • שיפוץ כללי – השיפוץ הגדול, היקר והממושך ביותר. מדובר בשיפוץ כולל אשר מאופיין בשבירה של קירות, החלפת צנרת, מערכות חשמל וסניטציה, החלפת תאורה, צביעה של קירות, החלפת רהיטים ובעצם מאגד בתוכו את כל אשר כלול בסוגי השיפוצים הקודמים אשר צויינו. עלות שיפוץ כזה תגיע כבר לכמה עשרות אלפי שקלים ותחייב אתכם להעזר באנשי מקצוע מיומנים כמו גם אדריכל או מעצב פנים וזאת בכדי לגבש תוכנית כוללת, מסמך חומרים ולעיתים גם סקר שוק בין קבלני השיפוצים השונים.

הפרמטרים המשפיעים על עלות השיפוץ

לא ניתן לקבוע מחיר אחיד עבור שיפוץ שכן לכל דירה מאפיינים אחרים וצרכים אחרים של שיפוץ. יחד עם זאת, ישנם פרמטרים בסיסיים אשר נכונים עבור שיפוץ של כל דירה וחלל ובעזרתם נוכל לקבוע את עלות השיפוץ ונבין מה משפיע על עלות השיפוץ.

 • שטח הדירה – אחד הפרמטרים המרכזיים בקביעת עלות השיפוץ הינו שטח הדירה אשר יעבור את השיפוץ המתבקש. ככל ששטח הדירה הינו גדול יותר, כך עלות השיפוץ תהיה גבוהה יותר.

חשוב לציין גם כי במקרים רבים המחיר למ"ר עבור כל עבודת שיפוץ יקטן יותר ככל שהשיפוץ עצמו יתרחב, כך ככל שהשיפוץ יהיה גדול יותר המחיר יקטן בהתאמה ויהיה משתלם יותר.

 • סוג השיפוץ – סוג השיפוץ ישפיע על המחיר באופן ישיר כך ששיפוץ קוסמטי יהיה הזול ביותר ויעלה כמה אלפי שקלים בודדים, שיפוץ חלקי יקר יותר ושיפוץ כללי היקר ביותר ויעלה כמה עשרות אלפי שקלים עד מאות אלפי שקלים בהתאם לשיפוץ, המוצרים והרהיטים החדשים הנרכשים.
 • העבודות הנכללות – העבודות הנכללות מסביב מבדילות בין שיפוץ אחד לאחר וזה משפיע על עלות השיפוץ גם כן. ההשקעה הכספית כמו גם הלו"ז הנקבע לכל חדר שונה משיפוץ כזה או אחר וכך לדוגמא בדירה מסויימת חדר האמבטיה יכלול שיפוץ נקודתי בלבד ויהיה זול יותר ומהיר, בעוד בדירה אחרת יהיה צורך בשיפוץ כולל של החדר ולכן ידרוש משך זמן ארוך יותר, השקעה רבה יותר ולכן גם העלות תהיה גבוהה יותר.

גורמים נוספים נקודתיים אשר עשויים להשפיע על עלות השיפוץ ונכללים בסעיף זה הינם: שימוש במנוף בדירות גבוהות, עלות החומרים בהתאם לאיכותם, שכר קבלן השיפוצים, עובדיו וקבלני המשנה ועוד.

ניווט בעלות הריצוף למטר

כשמדובר בשיפוץ הריצוף, הבנת הנושא של עלות ריצוף למטר חיונית לתקצוב יעיל. מחיר הריצוף למטר יכול להשתנות משמעותית בהתאם לסוג החומר שתבחרו ולמורכבות תהליך ההתקנה.

בממוצע, אפשרויות ריצוף בסיסיות כמו למינציה או ויניל יכולות לעלות בין 80 ל-200 שח למ"ר. חומרים אלה הם סבירים יחסית וקלים להתקנה, מה שהופך אותם לבחירות פופולריות עבור בעלי בתים עם תקציב. עם זאת, זכור כי העמידות ואריכות החיים של חומרים אלה עשויים שלא להיות גבוהים כמו אפשרויות יקרות יותר.

אם אתם מחפשים אפשרות ריצוף יוקרתית יותר, כמו עץ קשה או אבן טבעית, היו מוכנים להוציא יותר. ריצוף עץ יכול לנוע בין 200 ל-650 שח למ"ר, תלוי בסוג העץ ואיכותו. אבן טבעית, כמו שיש או גרניט, יכולה להיות אפילו יקרה יותר, בממוצע בין 400 ל-1200 שח למ"ר.

בנוסף לעלות החומר, יש לקחת בחשבון גם את הוצאות ההתקנה. בעוד שאפשרויות ריצוף מסוימות ניתנות להתקנה כפרויקט עשה זאת בעצמך, אחרות עשויות לדרוש סיוע מקצועי. הזמנת מתקין מקצועי כרוכה בעלות כספית נוספת.

חשוב לציין שהמחירים הללו הם הערכות בלבד ויכולים להשתנות בהתאם למיקומך ולדרישות הספציפיות של הפרויקט שלך. כדי לקבל הבנה מדויקת של העלות למטר עבור שיפוץ הריצוף שלכם, מומלץ להתייעץ עם מומחי ריצוף או קבלנים שיוכלו לספק לכם הצעות מחיר מפורטות בהתאם לצרכים הספציפיים.

מהפך למטבח: מה העלות?

מהפך למטבח יכול לשפר משמעותית את המשיכה הכללית והפונקציונליות של הבית. עם זאת, חשוב לקחת בחשבון את השלכות העלויות לפני הצלילה לפרויקט שיפוץ. עלות שיפוץ מטבח יכולה להשתנות בהתאם לגורמים שונים, כמו גודל המטבח, היקף השיפוץ והחומרים בהם נעשה שימוש.

בממוצע, שיפוץ מטבח בסיסי יכול לעלות בין 15,000 ל-120,000 שח. זה כולל בדרך כלל החלפת משטחים, ארונות ומכשירי חשמל. עם זאת, אם אתם מחפשים שיפוץ נרחב יותר, כגון שינוי פריסה מלא או ארונות בהתאמה אישית, העלות יכולה לעלות באופן משמעותי.

גודל המטבח משחק תפקיד מכריע בקביעת העלות. מטבח גדול יותר ידרוש יותר חומרים, כמו משטחים וריצוף, מה שיכול להגדיל את העלות הכוללת. בנוסף, אם אתה מתכנן להוסיף תכונות נוספות כמו אי או פינת ארוחת בוקר, זה ישפיע גם על העלות הכוללת.

גם החומרים שתבחרו לשיפוץ המטבח שלכם יכולים להשפיע על המחיר. לדוגמה, בחירה בחומרים יוקרתיים כמו משטחי גרניט או קוורץ תהיה יקרה יותר מאשר שימוש בלמינציה או אריחים. באופן דומה, ארונות בהתאמה אישית יהיו יקרים יותר מאלה המוכנים מראש.

גורמים נוספים שיכולים להשפיע על העלות כוללים עבודות אינסטלציה וחשמל, כמו גם כל תכונות נוספות כמו גופי תאורה. חשוב לקחת את הגורמים הללו בחשבון בעת התקצוב לשיפוץ המטבח.

המחירים של צביעת דירה

בכל הנוגע להעניק לדירה שלך מראה חדש ורענן, צביעה היא אחת האפשרויות היעילות והמשתלמות ביותר. עם זאת, מחיר צביעת דירה יכול להשתנות בהתאם למספר גורמים מרכזיים. בואו נסתכל מקרוב על גורמים אלו והשפעתם על העלות הכוללת.

 • גודל הדירה:
  גודל הדירה שלך הוא גורם מכריע בעלויות הצביעה. דירות גדולות יותר דורשות יותר צבע ויותר זמן להשלמת העבודה, מה שעלול לגרום למחירים גבוהים יותר. מצד שני, לדירות קטנות יותר בדרך כלל עלויות צביעה נמוכות יותר.
 • סוג הצבע:
  גם סוג הצבע שתבחר יכול להשפיע על המחיר. ישנם סוגים שונים של צבע זמינים, החל מאפשרויות בסיסיות ועד לצבעי פרימיום איכותיים. צבעי פרימיום נוטים להיות יקרים יותר אך מציעים כיסוי טוב יותר, עמידות ומגוון רחב יותר של אפשרויות צבע. קחו בחשבון את התקציב וההעדפות שלכם בבחירת סוג הצבע לדירה שלכם.
 • עבודת הכנה הנדרשת:
  לעבודות ההכנה יש תפקיד מכריע בהשגת גימור צבע חלק וללא רבב. מצב הקירות, כגון סדקים, חורים או צבע מתקלף, עשוי לדרוש עבודת הכנה נוספת לפני תחילת הצביעה. זה יכול לכלול תיקון, שיוף ותחול, מה שעשוי להוסיף לעלות הכוללת. חשוב להעריך את מצב קירות הדירה שלך ולהתחשב בכל עבודת הכנה נדרשת בעת הערכת עלות הצביעה.

מחירון שיפוצים 2023

כבר ראינו כי מחיר השיפוץ תלוי בגורמים ופרמטרים שונים, אך יחד עם זאת נוכל לכמת עלויות שיפוץ בישראל לפי מחיר ממוצע, כך תוכלו לתכנן באופן רגוע ונכון יותר את השיפוץ הבא שלכם.

להלן פירוט מחירון שיפוצים 2023 לפי סוגי העבודות והשיפוץ השונים:

 • צביעת קירות – צביעה של קירות הבית תעלה בממוצע כ-5,000 ש"ח.
 • התקנת פרקט – פרקט נהיה פופולארי מאוד בישראל ועלות ההתקנה תהיה כ-70 ש"ח למטר.
 • עיצוב בגבס – שימוש בגבס נחשב זול יותר וקל לעיצוב ועלותו כ-350 ש"ח למ"ר.
 • עבודות חשמל – כוללות לוח חשמל ו-10 ממתים בעלות של כ-1,500 ש"ח.
 • מערכת מיזוג – התקנה של מערכת מיזוג תעלה כ-3,000 ש"ח.
 • שיפוץ כולל של המטבח – רמת ההשקעה ואיכות החומרים ישפיעו על המחיר ולכן עלות שיפוץ כזה תנוע בין 60,000-20,000 ש"ח.
 • שיפוץ כולל של חדר האמבטיה – החלפת צנרת, סניטציה וכלל הכלים הסניטריים בחדר מייקרים את השיפוץ בו למרות שטחו הקטן יחסית ולכן השיפוץ יכול לנוע בין 10,000-7,000 ש"ח.
 • אריחי קרמיקה – המחיר משתנה בין סוג האריחים וגודלם וניתן להשתמש בהם עבור ריצוף כלל הדירה, חיפוי קירות האמבטיה והמטבח. עלות האריחים תהיה כ-150 ש"ח למ"ר.

עתה הנכם מוכנים לשיפוץ הדירה, זכרו כי ההליך יכול להיות קל ואין לחשוש ממנו שכן אם תתכננו הכל בקפידה מראש, תכינו תוכנית מוגדרת הכוללת תקציב ייעודי ולו"ז ברור, תוכלו להתנהל עם השיפוץ ללא הפתעות מבלי לחרוג מתוכניתכם או תקציבכם.

עוד באותו נושא

מחירון חומרי בניין

מחירון חומרי בניין

לפני שאתם מתחילים לחשוב על שיפוץ הבית, תקראו כמה עולים חומרי בניין, ככה תוכלו לתכנן את התקציב שלכם טוב יותר עבודות בניה פשוטות (ופשוטות פחות)...

חידוש אמבטיות

חידוש אמבטיות

כמה פעמים, הגעתם הביתה אחרי יום עבודה, החלטתם שאתם רוצים לעשות אמבטיה חמה כמו בסרטים וכאשר באתם למקלחת כדי למלא את האמבטיה שלכם, נבהלתם מהמראה...

חידוש שיש למטבח - כל מה שחשוב לדעת

חידוש שיש למטבח - כל מה שחשוב לדעת

כאשר בוחרים שיש למטבח, חשוב להבין את הסוגים השונים הקיימים ולקבוע איזה מהם מתאים ביותר לצרכים שלך. השיש מגיע במגוון צבעים, דוגמאות וגימורים,...

תיקון תריסים ישנים בשיפוץ הדירה - מה שחשוב לדעת

תיקון תריסים ישנים בשיפוץ הדירה - מה שחשוב לדעת

לפני שתתחיל לתקן את התריסים הישנים שלך במהלך שיפוץ הדירה, חשוב להעריך את המצב הנוכחי של התריסים שלך. תסתכל מקרוב על כל תריס בנפרד ובדוק אם...

איטום גגות - מה השיטות ואיך דואגים שלא יכנסו מים

איטום גגות - מה השיטות ואיך דואגים שלא יכנסו מים

איטום גגות הוא היבט מכריע בשמירה על שלמות ואריכות ימים של הבית שלכם. ללא איטום מתאים, הגג חשוף לנזקי מים, נזילות ושלל בעיות אחרות. במדריך זה...

string(22) "categoryשיפוצים"